Elvis warty Poznania…. – wspomnienia rocznicowych wydarzeń z Poznania wciąż żywe

Wspomnienia z rocznicowych wydarzeń w Poznaniu

1cmaster 40.rocznica śmierci Elvisa Presley’a została w Polsce zaakcentowana w sposób godny. Bez wątpienia przyczyniły się do tego dwa wydarzenia, festiwale poświęcone królowi rock’n’rolla, które odbyły się najpierw w Poznaniu a następnie w Rzeszowie.
Najpiękniejsze w tych festiwalach było to, że ich organizatorzy oddali hołd przede wszystkim Elvisowi i jego twórczości a ponadto (co w ostatnich latach wychodziło… różnie) zjednoczyli wielbicieli artysty z całego kraju ustalając koncerty i spotkania w dwóch odrębnych datach (bez zbędnej rywalizacji) – tak by każdy mógł uczestniczyć zarówno w rocznicowych obchodach w Poznaniu jak i w Rzeszowie.
Atmosfera na obu festiwalach była magiczna. Nie dziwi więc fakt, że tu i ówdzie pojawiają się jeszcze (niemal miesiąc po rocznicy) recenzje i wspomnienia ze wspomnianych uroczystości.
Przed kilkoma dniami portal Gmina Powiat Region24.pl opublikował artykuł „Elvis (jest) wart Poznania – Nawet 40 lat po swojej śmierci”, w którym opisałem to co działo się 15 i 16 sierpnia br. w Poznaniu.
Ten sam tekst zamieściła także jedna z lokalnych gazet (Głos Pruszkowa? Na zdjęciu z lewej strony). Obok niego znalazł się także „Felieton Wodniczaka” czyli spojrzenie organizatora, Krzysztofa Wodniczaka, na poznańskie wydarzenia oraz artykuł „Dzień z Presley’em” Zygmunta Tomkowiaka.
Mówiąc i pisząc o Poznaniu warto wspomnieć także, że w dniach 15 i 16 sierpnia br., w miejscach w których odbywały się spotkania lub koncerty można było nabyć specjalne wydanie magazynu „Kulturalnik Poznański” (na zdjęciu po prawej stronie) w całości wypełnione tekstami na temat króla z Memphis.

„Elvis (jest) warty Poznania – nawet 40.lat po swojej śmierci” – gpr24.pl

(info: PTAAAK/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29