„Elvis Warty Poznania” – Znamy dokładny przebieg rocznicowego festiwalu w Poznaniu

Koncerty, spotkania i wiele innych podczas Dni z Elvisem w Poznaniu

PoznanBiblioteka O dwudniowym rocznicowym festiwalu „Elvis Warty Poznania” wspominałem już na blogu. Wówczas jednak program tego wydarzenia nie był ostatecznie zatwierdzony. Dzisiaj otrzymałem od organizatorów szczegółowy harmonogram tych dwóch szczególnych dni.
W przesłanym zaproszeniu możemy przeczytać, że: „Spotkania rozpoczną się we wtorek (15 sierpnia o godz. 15.00 a potrwają do 21.00 ,które zakończy koncert PRESLEY WARTY POZNANIA. Wcześniej na dziedzińcu Urzędu miasta Poznania przy pl.Kolegiackim 17 mieć będą miejsce imprezy towarzyszące takie jak: Giełda płyt analogowych, książek i wydawnictw, Salonik poetycki, konkurs dla dzieci i młodzieży Narysuj Presleya i Jego gitarę, koncert muzyki Gospel„.
Wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy dzięki dofinansowaniu festiwalu przez Samorząd miasta Poznania.
W wieczornym koncercie ELVIS WARTY POZNANIA usłyszeć będzie można aż dwadzieścia cztery utwory znane z wykonania króla rock’n’rolla zaaranżowane i opracowane przez orkiestrę pod dyrekcją Zbigniewa Pawlaka – jedną z trzech najlepszych orkiestr w Polsce. Muzycy towarzyszyć będą występującym na scenie wokalistom: Pawłowi Bączkowskiemu (w jego wykonaniu usłyszymy m.in „Lawdy Miss Clawdy” i „It’s Now Or Never”), Piotrowi Skowrońskiemu (zaśpiewa m.in „Viva Las Vegas” i „I Want You, I Need You, I Love You”), Tomaszowi Dziubińskiemu, Maciejowi Piotrowi (przypomni m.in „Kiss Me Quick” i „Such A Night”) oraz Robertowi Wojciechowskiemu.

Następnego dnia, 16 sierpnia, organizatorzy (Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK, Miasto POZnań, Miejska Rada Seniorów) zaplanowali dwugodzinny Rejs po Warcie z Presley’em, który wypełnią przeboje Króla z Memphis i wspomnienia o nim. O godzinie 18:00 natomiast w Bibliotece Raczyńskich rozpocznie się spotkanie z autorami książek o Elvisie, Januszem Płońskim („Dlaczego Ja Panie?”) i moją skromną osobą (odpowiedzialną za publikację „Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz”) ze specjalnym udziałem Alicji Klenczon, żony Krzysztofa Klenczona – legendarnego lidera Czerwonych Gitar (opowie m.in o tym jak wyglądało życie u boku słynnej gwiazdy oraz o tym jaki wpływ na Krzysztofa Klenczona wywarła twórczość Elvisa Presley’a).

Gorąco zachęcam Was do udziału w tych sierpniowych wydarzeniach w Poznaniu. Czy „Elvis Warty Poznania” jest? Na to pytanie wielu z Nas już sobie odpowiedziało… A kto jeszcze tego nie zrobił być może zrobi to po spotkaniu w Poznaniu.

(info: PTAAAK/Mariusz Ogiegło)

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *