Osobisty samolot Elvisa Presley’a wystawiony na sprzedaż!

Pierwszy samolot króla rock’n’rolla trafi pod młotek

ElvisJetForSaleLockheed Jetstar z 1962 roku jest jednym z trzech odrzutowców, które należały do Elvisa Presley’a. Dwa z nich, Lisa Marie oraz Hound Dog, znajdują się obecnie w Graceland – słynnej posiadłości piosenkarza.
Wspomniany na początku postu samolot natomiast przez ponad trzydzieści lat znajdował się w prywatnych rękach i stał nieużywany na drodze startowej w Roswell w stanie Nowy Meksyk.
Już w najbliższą sobotę, tj. 27 maja br. maszyna zostanie zlicytowana na aukcji pamiątek.
Jak zapewnia serwis internetowy Fly4Free samolot ma wartość nie tylko ze względu na osobę samego Presley’a. Jest on bowiem jedną „z nielicznych pozostałych maszyn powstałych ze współpracy firm Jetstar oraz Lockheed. W latach 1957-1978 obie firmy wspólnie wyprodukowały tylko 204 samoloty”.
Samolot nigdy nie był odnawiany i nie posiada silników. Także kokpit pozostawia wiele do życzenia… Uwagę mogą natomiast przykuwać urządzone z niezwykłym przepychem wnętrza (zachowane w doskonałym stanie). Ich projektantem był nikt inny jak… sam Elvis!
Po wejściu do wnętrza maszyny można zobaczyć wygodne, obite czerwonym aksamitem fotele, drewniane meble w tym osobisty sekretarzyk Presley’a a nawet marmurowa umywalka.
Z uwagi na fakt iż samolot należał wcześniej do króla rock’n’rolla a także jego dobry stan organizatorzy aukcji szacują, że cena za maszynę wyniesie 2,5 – 3 Mld Dolarów.

(info: Fly4Free/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *