„Elvis. Work In Progress. The 'Guitar Man’ Album Sessions Volume 1” – materiały z legendarnych sesji z 1980 roku…

… na nowym albumie

Ten post chciałoby się rozpocząć słowami od których rozpoczyna się niemal każda bajka dla dzieci. Otóż, „dawno, dawno temu”, na długo przed ukazaniem się albumów Elvisa Presleya z towarzyszeniem Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej, gospelowego „Where No One Stands Alone” czy świątecznych duetów, legendarny producent Felton Jarvis współpracujący z piosenkarzem od 1966 roku wziął na warsztat kilkanaście jego utworów i nagrał je na nowo.

Kilkadziesiąt tytułów zostało więc ponownie zaaranżowanych i zarejestrowanych w studiu Young’un Sound w Nashville. Utwory opracowano tak by pasowały zarówno do stylistyki nowej dekady ale i nie traciły oryginalnego, pierwotnego ducha, którego tchnął w nie Presley. Jarvis natomiast wydawał się być jedyną osobą, która mogła tego dokonać we właściwy sposób ponieważ znał Elvisa przez lata i doskonale rozumiał jego muzyczną wizję.

Na początku 1981 roku wytwórnia RCA zrealizowała longplay „Guitar Man” w skład którego weszło dziesięć odświeżonych piosenek Elvisa. Lista nagrań oprócz tytułowego obejmowała również takie kompozycje jak „Too Much Monkey Business”, „After Lovin’ You”, „You Asked Me To”, „She Think I Still Care” i kilka innych.
Niestety, pozostałe utwory nagrane przed rokiem w Young’un Sound studio na długie lata przepadły w archiwalnych czeluściach. Przypomniano sobie o nich dopiero w roku 2000 kiedy to do sprzedaży trafił album „Too Much Monkey Business” (zrealizowany w ramach kolekcjonerskiego katalogu FTD) wzbogacony o kilka niepublikowanych dotąd tytułów.

I znowu nastała cisza, która tym razem trwała aż do roku 2019. Wówczas to do Internetu zaczęły z wolna wyciekać nie tylko nieznane dotąd utwory z pamiętnej sesji z 1980 roku lecz również materiały z sesji i nieznane dotąd duety!

I choć brzmiało to jak (nieoficjalna) zapowiedź nowej, powiedzmy to uczciwie – długo wyczekiwanej, płyty to na tą trzeba było poczekać aż do teraz! „Elvis. Work In Progress.  The 'Guitar Man’ Album Sessions” to tytuł dwupłytowego, nieoficjalnego, bootlegowego wydawnictwa, które właśnie trafia do sprzedaży. Znajdą się na nim dziesiątki nieznanych dotąd nagrań z Young’un Studio z 1980 wraz z materiałami z sesji. Po raz pierwszy na płycie wydane zostaną także duety Elvisa z Jerrym Reedem (elektroniczne) w piosence „Guitar Man” i Tony Joe Whitem, „For Ol’ Time Sake”.

Tym samym nieoficjalni wydawcy po raz kolejny są o krok przed tym oficjalnym wydawcą Elvisa… A jak wynika z tytułu opisywanego albumu, to dopiero część pierwsza więc niebawem możemy spodziewać się kolejnej.

ZAWARTOŚĆ:
CD. 1: The Original 'Guitar Man’ Album: Guitar Man – After Loving You – Too Much Monkey Business – Just Call Me Lonesome  – Lovin’ Arms – You Asked Me To – Clean Up Your Own Backyard – She Thinks I Still Care – Faded Love – I’m Movin’ Work In Progress: Guitar Man – Too Much Monkey Business – Lovin’ Arms – You Asked Me To – She Thinks I Still Care (No Backing Vocals) – She Thinks I Still Care (With Original Backing Vocals) – I’m Movin’ On Duety stworzone przez Feltona Jarvisa: Guitar Man (With Jerry Reed Mix #1) – Help Me (With The Gatlin Brothers) – For Ol’ Times Sake (With Tony Joe White) Zapowiedź CD.2: That’s What You Get For Loving Me (Vocal Raised) – Hey Jude (Unedited) – Guitar Man (With Jerry Reed Mix #2) Work Part: She Thinks I Still Care (Work Part)

CD. 2: Wersje master nie wykorzystane na albumie „Guitar Man”: Hey Jude – For Ol’ Times Sake – Only The Strong Survive – Blue Suede Shoes – In The Ghetto – Susan When She Tried – Shake A Hand – That’s What You Get For Loving Me – Funny How Time Slips Away – Blue Eyes Crying In The Rain – Bitter They Are, Harder They Fall – I’ll Hold You In My Heart – Help Me – I’ll Be There – The Fool – Burning Love – If You Talk In Your Sleep – Kentucky Rain – Long Black Limousine Work In Progress: Hey Jude (No Echo Different Mix) – In The Ghetto (No Backing Vocals) – Susan When She Tried (Different Mix) – If You Talk In Your Sleep – Susan When She Tried (Unedited – Dry Vocals) – Kentucky Rain (Different Mix – No Echo)

(Info: PD/Day By Day/Elvis Club Berlin/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *