Elvis wraca w wielkim stylu na listy przebojów!

Ścieżka dźwiękowa z filmu Baza Luhrmanna podbija Billboard!

Elvis Presley nie raz udowodnił już ponadczasowość swojej muzyki. Pomimo iż od jego przedwczesnej śmierci mija w tym roku dokładnie czterdzieści pięć lat, jego piosenki wciąż zachwycają a płyty z jego nagraniami niczym w latach pięćdziesiątych czy sześćdziesiątych, podbijają światowe listy bestsellerów.

Końcem czerwca do kin trafił film „ELVIS” w reżyserii Baza Luhrmanna a wraz z nim w serwisach streamingowych pojawiła się pochodząca z niego ścieżka dźwiękowa. Na płycie, która w polskich sklepach ukaże się pod koniec lipca, znalazło się blisko trzydzieści utworów w wykonaniu zarówno samego Presleya jak i wielu współczesnych artystów, w tym m.in Eminema, raperki Doji Cat, Chrissa Issaka i innych.

Wydawnictwo to dostępne jest w Internecie od kilkunastu dni a już zdążyło porządnie namieszać na najważniejszej amerykańskiej liście przebojów.

W zestawieniu najpopularniejszych soundtracków tygodnika Billboard album „ELVIS” zajmuje obecnie PIERWSZE miejsce! Płyta zaliczyła również udany debiut na liście HOT 200 i uplasowała się dzisiaj na obiecującym dwudziestym szóstym miejscu.
Warto jednocześnie wspomnieć, że wysokie lokaty w rankingach zajmują wciąż pochodzące ze ścieżki dźwiękowej utwory „Vegas” czy „Don’t Fly Away”.

Jednocześnie warto podkreślić, że w rankingu Catalog Albums NUMEREM JEDEN drugi tydzień z rzędu jest kompilacja „ELVIS 30#1 Hits”! Ta sama składanka złotych hitów króla rock’n’rolla zajmuje obecnie trzydzieste trzecie miejsce w zestawieniu HOT 200!

(Info: Billboard/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *