„ELVIS” – znamy tracklistę oficjalnego soundtracku filmowej biografii króla rock’n’rolla!

Plejada gwiazd w ścieżce dźwiękowej filmowej biografii Presleya

Najnowszy film Baza Luhrmanna opowiadający historię jednego z najważniejszych artystów XX wieku, Elvisa Presleya, budzi jak dotąd jedynie pozytywne skojarzenia. Po przyjętym dwunastominutową owacją na stojąco pokazie na Festiwalu Filmowym w Cannes, prasę i Internet zalała fala optymistycznych recenzji a każdorazowe pojawienie się twórców obrazu na jednym z licznych promocyjnych przystanków promocyjnych przyciąga tłumy fanów.

Wydaje się, że film osiągnął sukces zanim tak naprawdę wszedł do kin, a co najważniejsze, już dzisiaj spełnił swoje najważniejsze zadanie. Sprawił, że o Elvisie Presleyu znowu jest głośno. Legendarny król rock’n’rolla za sprawą swojej filmowej biografii znowu wrócił na czołówki najważniejszych i najbardziej opiniotwórczych magazynów (choć w naszym kraju może nie do końca ale cóż…).

Równie duże oczekiwania co z samym filmem jego twórcy wiążą z towarzyszącą mu ścieżką dźwiękową. Jak podkreślają w licznych wywiadach, zależy im by dzięki niej muzyka Presleya dotarła do młodszego pokolenia, które dorastało przy zupełnie innych dźwiękach i innej generacji artystów.
Z tego też powodu to stworzenia jej zaproszono kilku najbardziej topowych obecnie wokalistów i wokalistek.

Z repertuarem króla zmierzyła się  cała plejada współczesnych gwiazd reprezentujących różne style muzyczne. Doja Cat (amerykańska raperka),  Eminem, Chris Issak, Kacey Musgraves (amerykańska wokalistka country), grupa Maneskin (zwycięzcy Festiwalu Eurowizji w 2021 roku), Yola czy Denzel Curry to tylko kilka nazwisk, które znalazły się na zaprezentowanej dzisiaj trackliście oficjalnego soundtracku. Kilka utworów na płycie, która w sprzedaży ukaże się 24 czerwca br, zaśpiewa także wcielający się w postać Elvisa, Austin Butler. Oczywiście, nie zabraknie również oryginalnych wykonań samego Elvisa Presleya, choć tych jest stosunkowo niewiele i obejmują głównie nagrania z końca lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Z pewnością, zapowiadany soundtrack nie będzie kolejną „składanką” – kompilacją największych hitów Elvisa. Z pewnością nie będzie to również album dla ortodoksyjnych fanów, którzy nie tolerują zmieniania choćby jednej nuty w oryginalnych utworach swojego idola (sam się do nich zaliczam) oraz dla tych, którzy od płyty Elvisa oczekują tylko piosenek w jego wykonaniu.

Może to być natomiast płyta (podobnie jak i sam film), która zachęci młodych do sięgnięcia po archiwalne, oryginalne nagrania Elvisa. Czemu mocno kibicuję i czego chyba najbardziej po tej produkcji oczekuję (i dla czego jestem gotów przymknąć oko ewentualne, drobne potknięcia w fabule, etc).

A tymczasem, od premiery dzielą nas równo dwa tygodnie. W Polsce najwcześniej „ELVIS” wejdzie na ekrany we Wrocławiu na specjalnym pokazie organizowanym przez Radio Ram, któremu jeszcze do niedawna szefowała nasza nieodżałowana Monika Jaworska.
Film zostanie pokazany już w czwartek, 23 czerwca br. o godzinie 19:00 w tamtejszym kinie Nowe Horyzonty.
Już teraz gorąco zachęcam do udziału!
Ci z Was, którzy nie będą mogli dojechać do Wrocławia lub zakochają się w filmie na tyle, że będą chcieli obejrzeć go jeszcze raz mogą przyjechać na weekend do Warszawy gdzie w dniach 25 – 26 czerwca, grupa tamtejszych fanów organizuje specjalne spotkanie i wspólne oglądanie filmu w Multikinie.

„ELVIS” SOUNDTRACK (ZAWARTOŚĆ): Suspicious Minds (Vocal Intro – Elvis Presley) – Also Sprach Zarathustra / An American Trilogy (Elvis Presley) – Vegas (Doja Cat) – The King & I (Eminem & CeeLo Green) – Tupelo Shuffle (Swae Lee & Diplo) – I Got A Feelin’ In My Body (Elvis Presley & Stuart Price) – Craw-Fever (Elvis Presley) – Don’t Fly Away (PNAU Remix – Elvis Presley & PNAU) – Can’t Help Falling In Love (Kacey Musgraves) – Product Of The Ghetto (Nardo Wick) – If I Can Dream (Maneskin) – Cotton Candy Land (Stevie Nicks & Chris Isaak) – Baby, Let’s Play House (Austin Butler) – I’m Coming Home (Film Mix – Elvis Presley) – Hound Dog (Shonka Dukureh) – Tutti Frutti (Les Greene) – Strange Things Are Happening Every Day (Yola) – Hound Dog (Austin Butler) – Let It All Hang Out (Denzel Curry) – Trouble (Austin Butler) – I Got A Feelin’ In My Body (Lenesha Randolph) – Edge Of Reality (Tame Impala Remix – Elvis Presley & Tame Impala) – Summer Kisses / In My Body (Elvis Presley) – ’68 Comeback Special (Medley – Elvis Presley) – Sometimes I Feel Like A Motherless Child (Jazmine Sullivan) – If I Can Dream (Stereo Mix – Elvis Presley) – Any Day Now (Elvis Presley) – Power Of My Love (Elvis Presley & Jack White) – Vegas Rehearsal / That’s All Right (Austin Butler & Elvis Presley) – Suspicious Minds (Elvis Presley) – Polk Salad Annie (Film Mix – Elvis Presley) – Burning Love (Film Mix – Elvis Presley) – It’s Only Love (Elvis Presley) – Suspicious Minds (Paravi) – In The Ghetto (World Turns Remix – Elvis Presley & Nardo Wick) – Unchained Melody (Live At Ann Arbor, MI – Elvis Presley)

(Info: Elvis Movies/Elvis Club Berlin/Elvis Information Network/Day By Day/RCA/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *