Filmowa biografia Pułkownika Toma Parkera…

… w 2018 roku?

ColonelMovie Zdania na jego temat są różne. Jedni go podziwiają inni wręcz nienawidzą. Jeszcze inni obwiniają go za śmierć Elvisa Presley’a. Mowa oczywiście o legendarnym impresario króla rock’n’rolla, 'Pułkowniku’ Thomasie Andrew Parkerze (lub po prostu, Tomie Parkerze).
Jedno nie ulega wątpliwości. Jak wspominał Charles Stone, Pułkownik Parker „zawsze wiedział co jest dobre dla Elvisa i zrobił wszystko by utrzymać go na szczycie„. Szczególnie w początkowym okresie kariery piosenkarza umiejętności Parkera okazały się bezcenne. „Pułkownik Parker był bardzo pomocny w karierze Elvisa„, uważał także Paul Evans, kompozytor wielu przebojów Presley’a. „…nie można dyskutować z olbrzymim sukcesem Elvisa a kto wie co by się stało bez Pułkownika. Tak więc relacja menedżer/wykonawca działała„.
Na początku 2018 roku ruszą zdjęcia do filmu biograficznego poświęconego Pułkownikowi Parkerowi. Pracować będą nad nim Spencer Proffer, Joe Berlinger oraz producent słynnego „NBC TV Special”, Steve Binder.
Scenariusz filmu powstanie w oparciu o książkę Alany Nash zatytułowaną „The Colonel: The Extraordinary Story Of Colonel Tom Parker & Elvis” („Pułkownik: Nadzwyczajna historia Pułkownika Toma Parkera i Elvisa”).

Filmowa biografia Pułkownika Parkera – „Dzieje się w kulturze” Wirtualna Polska (wideo)

(info: Elvis Club Berlin/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *