Flaming Star – niezwykle autentyczna kreacja Presley’a

FLAMING STAR
– Niezwykle autentyczna kreacja Presley’a –
(część 11)

Mariusz Ogiegło

DelRio Choć, jak sam wspominał w jednym z wywiadów, i ta aktorka miała maleńką wadę… „W filmie mieszkała w małym odizolowanym od świata miasteczku”, wyjaśniał Siegel. „Wydawało mi się, że jej włosy powinny być choć trochę zaniedbane a tymczasem ona układała je z wielką starannością i stylem. Jej ubrania które powinny proste, ręcznie szyte były drogie i idealnie dopasowane. Ubrana w nie wyglądała o wiele za dobrze jak na mieszkankę tego około dwudziestoosobowego przygranicznego miasteczka”. Swoje obawy reżyser skonfrontował z producentem „Flaming Star”, Davidem Weisbartem. Po naradzie obaj zdecydowali, że nie będą nic z tym faktem robić. „Przynajmniej była znacznie od Elvisa”, skwitował Siegel.

Eden po raz pierwszy zobaczyła Elvisa w 1956 roku – w programie Eda Sullivana. „Boże! Co to był za talent”, zachwycała się po latach odtwórczyni głównej żeńskiej roli. „Pamiętam kiedy po raz pierwszy go zobaczyłam. To było w telewizji. Miałam do opracowania sekwencję taneczną a jedna z dziewcząt zaprosiła mnie do swojego domu na próby. Wtedy jej siostra przybiegła do pokoju krzycząc: ‘Popatrz! Popatrz! Szybko! Zatrzymaj się!’. To był Ed Sullivan Show a on (Elvis, przyp.autor) był elektryzujący. Nigdy go po tym nie zapomniałam”.

Cztery lata później aktorka spotkała słynnego piosenkarza na planie jego szóstego filmu. „Był cudownym człowiekiem do pracy”, opowiadała w jednym z wywiadów. „Miał dobre maniery. Słuchał poleceń kierownictwa i nie stwarzał problemów. Nie miał olbrzymiego ego”. Twórcy filmu zapamiętali, że współpraca Presley’a i Barbary Eden układała się znakomicie. Pomiędzy kolejnymi zdjęciami oboje spędzali ze sobą dużo czasu. „Rozmawialiśmy o wielu sprawach”, opowiadała Eden. „Na przykład takich jak waga, ponieważ oboje uważaliśmy na to co jedliśmy. ‘Ty nie masz problemu ponieważ jesteś bardzo szczupły’, powiedziałam a on odpowiedział: ‘nie, nie, moja mama była otyła i odziedziczyłem to po niej. Widać to po mojej twarzy dlatego wolę być naprawdę ostrożny’”.

Jednak nie tylko jedzenie i dieta były przedmiotem dyskusji obu gwiazd. Barbara Eden zapamiętała, że Elvisa dosyć mocno interesowała kwestia jej małżeństwa z aktorem Michaelem Ansarą (który pięć lat później wystąpił u boku Presley’a w filmie „Harum Scarum”). „W tamtym czasie wyszłam za mąż za aktora Michaela Ansarę”, snuła swoje wspomnienia Barbara Eden. „A Elvis zapytał mnie czy trudno jest pogodzić małżeństwo z aktorstwem. ‘To nie jest wcale trudne’, odpowiedziałam. ‘To jest nasza praca. Każdy musi iść w swoją stronę i po prostu to zrobić’”. Słysząc takie wyjaśnienia Elvis miał zwierzyć się aktorce ze swoich obaw związanych z małżeństwem i uczuciem jakie żywił do poznanej w Niemczech Priscilli… „’Naprawdę myślę o zawarciu małżeństwa, ale trochę się boję’, powiedział”, wyznała Eden. „’Oh, poznałeś kogoś?’, zapytałam. ‘Tak, spotkałem tą dziewczynę. Jest okropnie młoda. Sam nie wiem’, odparł”.

Matkę kreowanego przez Presley’a Peacera Burtona, Nelly, zagrała urodzona w 1905 roku w Meksyku Dolores del Rio (a właściwie María de los Dolores Asúnsolo López-Negrete bo tak brzmiało jej prawdziwe nazwisko). Swoją karierę aktorka rozpoczynała występując w połowie lat dwudziestych w niemych filmach. Rola w obrazie „Flaming Star” była pierwszą po jej osiemnastoletniej nieobecności w Hollywood (pod koniec lat trzydziestych Dolores del Rio podobnie jak i inne gwiazdy meksykańskiego kina oskarżono o promowanie komunizmu w Kalifornii). Wspomnienia osób związanych z produkcją westernu potwierdzają, że Elvis Presley nie tylko znał dorobek artystyczny del Rio ale były też bardzo szczęśliwy z możliwości wspólnego występu. „Proszę Pani. Wiem kim Pani jest”, miał któregoś dnia zwrócić się do aktorki dwudziestopięcioletni Presley. „To zaszczyt pracować z największą i jedną z najbardziej szanowanych legend Hollywood. Ponieważ w filmie będzie Pani moją matką poproszę mojego okulistę o zgodę na wykonanie soczewek w kolorze Pani oczu”. Po tych słowach „del Rio natychmiast poczuła matczyną sympatię do młodego Presley’a”.
CDN.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *