George Klein nie żyje…

Najbliższy przyjaciel Elvisa Presleya zmarł dzisiaj w nocy

Od kilku dni fani Elvisa Presleya na całym świecie z niepokojem śledzili informacje o pogarszającym się stanie zdrowia George Kleina, jednego z najbardziej oddanych i najbliższych przyjaciół piosenkarza. I chyba każdy kto choć przez krótką chwilę spotkał Kleina, w Memphis czy podczas okolicznościowych eventów poświęconych Presleyowi organizowanych na całym świecie, miał nadzieję, że jego zdrowie poprawi się i ponownie dane będzie nam cieszyć się jego opowieściami i wspomnieniami z czasów spędzonych u boku króla rock’n’rolla.
Niestety, dzisiaj w nocy z USA nadeszła informacja, której nikt z nas nie chciał usłyszeć. Krótko przed godziną 19.00 lokalnego czasu, w wieku 83 lat zmarł George Klein – legendarny DJ radiowy, prezenter telewizyjny a dla wielu z nas przede wszystkim bliski przyjaciel Elvisa Presleya.

George Klein urodzony w październiku 1935 roku poznał Elvisa w szkole średniej, Humes High School. Od tamtej pory datuje się początek ich przyjaźni, która przetrwała aż do śmierci Elvisa w sierpniu 1977 roku. „(Elvis, przyp. autor) Był moim najlepszym przyjacielem„, podkreślał w wywiadach Klein. Goerge towarzyszył słynnemu artyście na wszystkich ważnych etapach jego kariery i życia osobistego. Niejednokrotnie pełnił rolę jego powiernika a w maju 1967 roku był również świadkiem na jego ślubie z Priscillą.
Trzy lata później Elvis stał u boku swojego przyjaciela podczas ślubu z Barbarą Little.

Po śmierci Elvisa George Klein pozostał blisko rodziny Presleyów. Wspierał Priscillę i Lisę w ich działaniach na rzecz promowania dobrego imienia i wizerunku Elvisa. Do samego końca związany był z Graceland i działającą na jej terenie stacją radiową Elvis Radio. Przez lata związany był także z nowojorską rozgłośnią radiową SiriusXM Radio. W swoich audycjach dzielił się ze słuchaczami swoimi wspomnieniami i anegdotami z czasów spędzonych u boku Elvisa.  Często podkreślał, że jego ulubioną piosenką Elvisa było „Don’t Be Cruel”. Do historii przejdą także jego pasjonujące wywiady, które przeprowadzał z osobami z otoczenia Presleya.

George Klein był autorem trzech książek na temat Elvisa: „Elvis The Family Album”, „Elvis My Best Man” oraz „My Lifelong Friendship With Elvis Presley”.  Mówi się również, że Klein był właścicielem niepublikowanego dotąd duetu Elvisa z Carlem Perkinsem („Blue Suede Shoes”).

W ubiegłym roku (2018) za swoje zasługi George Klein został włączony do Memphis Music Hall Of Fame.

(info: Fox13/Graceland/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29