Graceland zwyciężył w rankingu „Najlepszych świątecznych wycieczek śladami historycznych rezydencji”

Posiadłość Presleya zwycięża w gwiazdkowym rankingu

Na kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia dziennik „USA Today” zorganizował plebiscyt na „Najlepszą świąteczną wycieczkę śladami historycznych rezydencji” (Best Holiday Historic Home Tour).
Wśród miejsc ubiegających się o powyższy tytuł znalazła się m.in posiadłość Elvisa Presley’a, Graceland.

Jak wiadomo, Elvis kochał Boże Narodzenie i każdego roku starał się spędzać ten czas z rodziną w domu. Piosenkarz osobiście angażował się w dekorowanie rezydencji oraz przylegających do niej terenów.
Zapoczątkowane przez niego tradycje przetrwały z resztą do dzisiaj. Graceland każdego roku, podobnie jak za życia słynnego właściciela, rozbłyskuje tysiącami kolorowych lampek, a na trawniku staje naturalnych rozmiarów szopka z figurami Świętej Rodziny.

Być może te i wiele innych świątecznych zwyczajów sprawiło, że czytelnicy „USA Today” nie mieli najmniejszych wątpliwości we wskazaniu swojego faworyta i po kilku tygodniach oddawania głosów (do czego zachęcała ich m.in była żona gwiazdora, Priscilla) wywindowali posiadłość Presley’a na sam szczyt zestawienia.

W pierwszej piątce rankingu „Best Holiday Historic Home Tour” znalazły się kolejno: rezydencja Stetsonów – Deland, Stan Hywet Hall & Gardens w Akron oraz posiadłość Elms w Newport.

(Info: Elvis Information Network/USA Today/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29