„Home Recordings From Germany” – kolejne zapowiedzi płyt z materiałem z Bad Nauheim

Box z niepublikowanymi nagraniami!

Po wspomnianych we wcześniejszym poście „The Bad Nauheim Tapes” oraz zestawie „Are You Lonesome Tonight?” w Internecie pojawiają się kolejne tytuły płyt, które oferują to samo – odkryty niedawno materiał z prywatnego jam session Elvisa w niemieckim Bad Nauheim.

Dzisiaj pojawił się kolejny news dotyczący tych zaginionych taśm. Początkowo wydawnictwo 3DM utrzymywało, że produkt „Home Recordings From Germany” zostanie zrealizowany w porozumieniu z Juanem Luisem Gonzalezem, który udostępnił fanom taśmy na jednym z amerykańskich for internetowych. Kilka godzin później jednak sam Gonzalez zdementował te doniesienia i oświadczył, że „nie wyrażałem zgody na nic i nikomu. Jeśli cokolwiek podpiszę to będzie to zgoda dla Sony/FTD. Nie zarabiam na tym i nie wyrażam zgody nikogo poza Sony/FTD (oczywiście jeśli będą tego potrzebować). Mam nadzieję, że jest to jasne„.

Faktem jednak jest, że wspomniane wydawnictwo 3DM zapowiedziało na przyszły tydzień premierę boxu składającego się z trzech płyt CD. Znajdą się na nich niepublikowane taśmy z Bad Nauheim. Co ciekawe jednak (i warte podkreślenia) zestaw zostanie zrealizowany jako „non-profit”. Jego wydawcy chcą tylko uzyskać zwrot kosztów produkcji.

Biorąc pod uwagę specyfikę oferowanego materiału (nie jest to materiał dla tzw. przeciętnego słuchacza) warto pochylić się nad ofertą wydawnictwa 3DM. Podobnie jak na innych zapowiadanych produktach także tutaj fani otrzymają jedynie materiał zgrany z Internetu (nie z oryginalnych taśm!) i poprawiony cyfrowo w celu zniwelowania oryginalnych błędów technicznych słyszalnych na nagraniach. Jakość dźwięku na wszystkich płytach, które w najbliższym czasie trafią do sprzedaży będzie podobna – bardzo dobra jak na nagrania domowe.

Jeśli więc i Wy chcecie postawić na półce album z ujawnionymi po sześćdziesięciu latach materiałami polecam produkt „Home Recordings From Germany” wydawnictwa 3DM. Jego cena jest szokująco niska w porównaniu do innych tego typu produktów.

Żeby wejść w posiadanie wspomnianego tytułu a także uzyskać więcej informacji na temat tego boxu proszę o kontakt z wydawcą pod adresem meilowym: info@3dmono.eu
Ja właśnie tam dokonałem swojego zakupu!

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *