Jack Good nie żyje – zmarł człowiek, który dał Brytyjczykom rock’n’rolla

Odeszła legenda angielskiej telewizji

Ten news dotarł do mnie z opóźnieniem ale uważam, że pomimo to warto go zamieścić. Choćby z szacunku do osoby, wielkiej postaci, której jest poświęcony.
24 września br. zmarł legendarny producent telewizyjny i teatralny a także muzyk i malarz – Jack Good. Miał 86 lat.
To Jack Good wyprodukował takie programy telewizyjne jak „Six Five Special” czy „Oh Boy” prezentując w nich wykonawców rock’n’rollowych. Formułę swoich programów opierał na odnoszących gigantyczną popularność amerykańskich formatach takich jak chociażby „Shindig”.
To z jego ust padło słynne zdanie: „lista przebojów to nic innego, jak wieloodcinkowy serial z Elvisem Presleyem w roli głównej„.
Wiosną 1967 roku Good wystąpił u boku słynnego piosenkarza w komedii „Clambake” (zagrał epizodyczną rolę). Po śmierci Presley’a wyprodukował musical „Elvis”, w którym wystąpili Timothy Whitnall w roli młodego króla rock’n’rolla, Shakin’ Stevens, który dzięki tej roli rozpoczął swoją wielką karierę (zagrał dorosłego Elvisa) oraz P.J.Proby, który śpiewał na płytach demo króla z Memphis.

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29