„Jailhouse Rock”, „Blue Hawaii” i… – filmowe przeboje Elvisa Presleya na winylu

Magia 'czarnej płyty’ nie przemija

W ostatnim czasie do sprzedaży trafiło kilka płyt winylowych z piosenkami Elvisa Presleya. W zdecydowanej większości albumy te koncentrowały się na przebojach filmowych króla rock’n’rolla. I tak np. w czerwcu nakładem wydawnictwa My Generation Music ukazał się longplay ze ścieżką dźwiękową z komedii „Girls! Girls! Girls!” (z tym samym składem nagrań lecz inną okładką). Kilka dni temu z kolei w sklepach pojawiła się płyta długogrająca zatytułowana wprost: „Elvis Presley. Three Original Soundtracks” a na niej piosenki z filmów „Wild In The Country”, „Follow That Dream” oraz „Kid Galahad”.

W najbliższym czasie, bo już 1 grudnia br., miłośnicy 'czarnej płyty’ będą mogli powiększyć swoje kolekcje o kolejny tytuł. Tym razem o ścieżkę dźwiękową z trzeciego filmu z udziałem Presleya, „Jailhouse Rock” z 1957 roku. Album zrealizuje wydawnictwo Wax Time.

Ale to nie koniec zapowiedzi płytowych wspomnianego wydawnictwa. W wakacje 2019 roku, a dokładnie 21 czerwca, w sklepach ukaże się wznowienie jednego z najważniejszych i najpopularniejszych filmowych albumów Elvisa Presleya – „Blue Hawaii”.

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29