Joe Moscheo nie żyje…

Legendarny członek The Imperials nie żyje…

JoeMoscheo Ta bardzo smutna informacja zastała mnie wczoraj w pracy… W poniedziałek w nocy, 11 stycznia br., w wieku siedemdziesięciu dziewięciu lat zmarł legendarny członek grupy The Imperials współpracującej z Elvisem w latach sześćdziesiątych i na początku siedemdziesiątych. Wokalista zmagał się od kilku miesięcy z chorobą neurologiczną. Z jej powodu też we wrześniu ubiegłego roku był hospitalizowany.
Joe Moscheo po raz pierwszy pracował z Presley’em w roku 1966 podczas sesji nagraniowej do płyty „How Great Thou Art”. Trzy lata później rozpoczął regularną współpracę z artystą nagrywając z nim w studiu (zaśpiewał m.in na nagrodzonym Grammy LP „He Touched Me”) i występując na jego koncertach w Las Vegas i podczas pierwszych tras koncertowych w latach siedemdziesiątych. Grupa The Imperials, z którą był związany pracowała z Elvisem do roku 1972.
Swoje wspomnienia na temat współpracy z Elvisem Joe Moscheo opisał w doskonałej książce „The Gospel Side Of Elvis” z 2007 roku. Był także producentem wspaniałego filmu dokumentalnego, emitowanego w Polsce przez TV Trwam, „He Touched Me: The Gospel Music of Elvis Presley”.

Nasz „elvisowy” świat stracił kolejną wspaniałą osobę… Spoczywaj w pokoju Joe.

(info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29