Magazyn „Rolling Stone” zaktualizował swoją listę „500 Najlepszych albumów wszechczasów”…

… Elvis Presley pojawił się w zestawieniu aż trzykrotnie!

Branżowy magazyn „Rolling Stone” zaktualizował stworzoną przez siebie w 2003 roku listę „500 Najlepszych albumów wszechczasów”.  Pierwsza tego typu aktualizacja miała miejsce w roku 2012 i jak zapowiadają twórcy zestawienia, obecna nie jest ostatnią. Ich zdaniem gusta muzyczne wciąż się zmieniają, powstają nowe style a historia muzyki z każdym dniem pisze się na nowo.
W obecnym, stworzonym od podstaw rankingu znalazły się aż trzy płyty legendarnego króla rock’n’rolla, Elvisa Presleya. Najdalej, bo na 332 miejscu uplasował się debiutancki longplay piosenkarza, „ELVIS PRESLEY”, wydany przez wytwórnię RCA Victor w 1956 roku. O dziewięć oczek wyżej (pozycja 323) znalazł się album „FROM ELVIS IN MEMPHIS” nagrany podczas doskonałych sesji w American Sound Studio w Memphis w styczniu i lutym 1969 roku.
Najwyżej, bo na miejscu 78, Rolling Stone sklasyfikował kompilację „THE SUN SESSIONS” wydaną w 1976 roku. Zaprezentowane na niej nagrania, takie jak chociażby „That’s All Right (Mama)” stały się symbolem nowej ery w dziejach muzyki rozrywkowej i na zawsze zmieniły jej oblicze.

(Info: Day By Day/Rolling Stone/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *