„Marion Keisker – Elvis, Sam, SUN Records, Cash & The Colonel Through Her Eyes”…

… historia sekretarki, która odkryła legendę muzyki rozrywkowej w nowej książce!

MarionBookDzisiejszy post jest niejako nawiązaniem do newsa z wczoraj. Chyba każdy fan Elvisa Presley’a bowiem pamięta ten legendarny dialog z początku lat pięćdziesiątych:
Śpiewam piosenki„, powiedział Elvis oczekujący w poczekalni na swoje nagranie. „W jakim stylu?„, padło pytanie. „Śpiewam wszystko„, odparł początkujący wokalista. „Do którego wykonawcy podobne są Twoje piosenki?„, padło kolejne pytanie”. „Do żadnego„, zabrzmiała odpowiedź. „Hillbilly?” – następne pytanie. „Tak, śpiewam hillbilly„. „I do kogo z hillbilly można Cię porównać?„. „Do nikogo„.
Ta słynna rozmowa miała miejsce w poczekalni SUN Studio w 1953 roku na chwilę przed nagraniem przez Elvisa jego pierwszego w życiu utworu – „My Happiness”. Osobą zadającą pytania była sekretarka Sama Phillipsa, Marion Keisker.
Za kilka dni do sprzedaży trafi książka zatytułowana „Marion Keisker – Elvis, Sam, SUN Records, Cash i Colonel jej oczami” pióra Darrin Lee Memmer.
Publikacja pełna będzie informacji dotyczących zmarłej 29 grudnia 1989 roku Keisker, jej osobistych wspomnień z okresu współpracy z Samem Phillipsem i artystami nagrywającymi w jego studiu. Nie zabraknie więc anegdot związanych z Elvisem Presley’em, Johnnym Cashem i innymi wielkimi, którzy zmienili oblicze muzyki rozrywkowej XX wieku.
Pozycja godna przeczytania.

(info: Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *