Flaming Star – niezwykle autentyczna kreacja Presley’a

FLAMING STAR
– Niezwykle autentyczna kreacja Presley’a –
(część 9)

Mariusz Ogiegło

Następnego dnia po spotkaniu, tj. 2 sierpnia, Elvis rozpoczął intensywne przygotowania do ranchoswojej nowej roli. W dużej mierze polegały one m.in. na nauce jazdy na koniu (filmowy wierzchowiec Elvisa nazywał się El Poco). Według biografów Presley’a, piosenkarz pobierał te nauki przez kolejnych czternaście dni, każdego popołudnia! Rola półkrwi Indianina wymagała też od artysty częściowej zmiany wyglądu. W tym celu już 4 sierpnia Elvisowi polecono założenie specjalnych soczewek, które miały zmienić kolor jego oczu z niebieskich na brązowe. Ostatecznie jednak Presley wystąpił w filmie bez tej części charakteryzacji zachowując swój naturalny wygląd.

16 sierpnia 1960 roku ekipa filmowa wyjechała do położonego około czterdzieści mil od Los Angeles miasteczka Thousand Oaks by na tamtejszym ranczu Conejo Movie Ranch oficjalnie rozpocząć zdjęcia do filmu. Wspominając tą pierwszą lokalizację pomyślałem, że warto choć pokrótce przypomnieć jej historię. Tym bardziej, że miejsce to było świadkiem wielu legendarnych dzisiaj filmowych historii… Otóż, ziemię tą (ok. 10,000 akrów) w roku 1910 nabyli Edwin i Harold Janss. Pierwotnie było to zwyczajne gospodarstwo (znane w okolicy jako Janss Conejo Ranch) na którym hodowano rasowe konie wyścigowe.

Pod koniec lat trzydziestych na ziemiach braci Janss po raz pierwszy pojawiła się ekipa filmowa. Malownicza okolica stała się tłem filmu „Wuthering Heights” z 1939 roku. Cztery lata później natomiast na tym samym terenie sfilmowano plenery do historii „Lessie Come Home” (znanej w Polsce jako „Lessie wróć”). Do roku 1960 filmowcy z Hollywood bardzo chętnie wracali na ranczo Janssów. By wspomnieć tylko takie produkcje jak „Sands Of Iwo Jima” (1949), „Davy Crockett. King Of The Wild Frontier” (1955) czy „Spartacus” z 1960 roku.
CDN.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *