Grammy dla… Elvisa Presley’a!

Prestiżowe wyróżnienie dla króla rock’n’rolla za…

JailhouseRock Ostatnie tygodnie 2016 roku wydają się być dla Elvisa Presley’a nieprzerwanym pasmem sukcesów (brzmi jakbyśmy mówili o wciąż nagrywającym artyście). Płyta „The Wonder Of You” wciąż utrzymuje się w pierwszej piątce Oficjalnej Brytyjskiej Listy Przebojów, multimedialne widowisko promujące to wydawnictwo ściąga do największych sal koncertowych tysiące fanów z całej Europy a dzisiaj… portale internetowe obiegła informacja, że Elvis został przyjęty do Grammy Hall Of Fame za utwór „Jailhouse Rock”!
Narodowa Akademia Rejestracji Sztuki i Nauki ogłosiła właśnie listę artystów i nagrań o które zostanie poszerzona Grammy Hall Of Fame. W tegorocznej edycji znalazła się pokaźna liczba singli i albumów o znaczeniu jakościowym i historycznym nagranych ponad dwadzieścia pięć lat temu. Jak co roku wszystkie nominowane piosenki zostały zrecenzowane przez komitet złożony z wybitnych i doświadczonych specjalistów ze wszystkich dziedzin sztuki nagrywania i ostatecznie zatwierdzone przez Narodową Akademię Rejestracji.
Wśród wyróżnionych płyt i piosenek znalazł się m.in Elvis Presley i jego filmowy przebój z 1957 roku – „Jailhouse Rock”, „ABC” grupy The Jackson’s 5, „Changes” Davida Bowie, „Smeels Like Teen Spirit” Nirvany oraz Louis Armstrong, R.E.M, Beach Boys i Everly Brothers. Łącznie w roku 2017 Grammy Hall Of Fame powiększy się aż o dwadzieścia pięć wybitnych nazwisk!
Pamiętne i inspirujące. Te nagrania z dumą dodajemy do naszego wciąż powiększającego się katalogu ponieważ są one integralną częścią naszej muzycznej, społecznej i kulturowej historii„.

„Jailhouse Rock” – Elvis Presley

(info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29