„The Wonder Of You” – teledysk promujący drugi album Elvisa z The Royal Philharmonic Orchestra

„Spełnione marzenia” i wielkie rozczarowanie…

TheWonderOfYouClip Tego się nie spodziewaliśmy… Nowy teledysk Elvisa Presley’a! I to z kim w roli głównej!Jedyna i niepowtarzalna Kate Moss. Zobaczcie klip do 'The Wonder Of You’„, czytamy na oficjalnym profilu Sony Music Poland.
Niestety, zapowiadany od kilku tygodni klip wydaje się być… totalnym nieporozumieniem! Wydaje się, że jego twórcy na pierwszym planie postawili przede wszystkim… modelkę Kate Moss! Muzyka Elvisa Presley’a sprawia wrażenie jedynie dodatku, tła… (choć podobno ten materiał promuje właśnie nowy album słynnego króla rock’n’rolla).
Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że nowy klip promuje nową markę ubrań, kosmetyków a nie bestsellerową płytę jednego z najważniejszych artystów XX wieku!
W teledysku brak jakichkolwiek nawiązań do samego Elvisa (poza wokalem w tle). „Wolelibyśmy zobaczyć samego Elvisa!„, grzmią w komentarzach oburzeni wielbiciele.Tekst Elvisa śpiewa na ekranie… modelka!
Osobiście, jak większość fanów Elvisa, wiązałem z tym materiałem duże nadzieje. Niestety, twórcom klipu zabrakło na niego pomysłu, poczucia estetyki i smaku. I pomimo iż mam świadomość tego, że jako fan Presley’a być może podświadomie oczekiwałem dobrze zmontowanych obrazków z koncertów Elvisa etc, z całą stanowczością i odpowiedzialnością stwierdzam, że dla mnie ten sposób promowania Elvisa jest nie do przyjęcia (pomimo całej mojej tolerancji – a proszę mi wierzyć mam jej olbrzymie pokłady. Podobnie jak świadomości tego, że mamy XXI wiek i istnieje pewien schemat tworzenia klipów muzycznych).
Nie przekonują mnie również wypowiedzi (być może szczere) głównej bohaterki materiału, która w wywiadach zapewniała, że udział w materiale wideo promującym płytę Elvisa jest jej spełnieniem marzeń. W mojej ocenie to wideo wypada słabo i nudno.
Ale to moje zdanie. A jakie jest Wasze? Czy podzielacie moją opinię czy zgadzacie się z Internautami, którzy piszą „tego brakowało muzyce!„?
Piszcie w komentarzach. A poniżej link do omawianego klipu:

„THE WONDER OF YOU” – Oficjalny klip wideo promujący album „The Wonder Of You”

(info: Elvis Presley Forum.pl/Sony/YouTube/Mariusz Ogiegło)

5 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *