Niepublikowane materiały z filmu „Elvis On Tour”!

Nieznany dotąd zapis wideo z koncertów Elvisa Presley’a!

Czterdzieści trzy lata temu na ekrany kin w USA wszedł film dokumentalny „Elvis On Tour”. Obraz był zapisem tournee Elvisa Presley’a po Stanach Zjednoczonych.
Ekipa filmowa towarzyszyła Presley’owi podczas czterech koncertów – w Hampton Roads (9 kwietnia 1972 roku), w Richmond (10 kwietnia), Greensboro (14 kwietnia) i w San Antonio (18 kwietnia). Wszystkie występy (podobnie jak w przypadku obrazu „That’s The Way It Is” zrealizowanego dwa lata wcześniej) zostały sfilmowane lecz w oryginalnej produkcji użyto zaledwie krótkich fragmentów.
Wczoraj serwisy internetowe poświęcone Elvisowe wypełniły się informacją o… nigdy wcześniej niepublikowanych materiałach z „Elvis On Tour”. W Internecie pojawiły się ok.10 minutowe fragmenty koncertów z San Antonio (18 kwietnia 1972) i Greensboro (14 kwietnia 1972).
000072ALostOnTour1
Jak wyjaśnił dzisiaj serwis Elvis Information Network materił pochodzi od prywatnego kolekcjonera (posiadacza ponad siedemdziesięciu podobnych taśm 16mm i 35mm), który wystawił taśmy z zapisami koncertów na aukcję internetową! Oryginalna taśma 16mm jest pozbawiona dźwięku a znajdujący się na niej materiał został odrzucony przy ostatecznym montażu nagrodzonego Złotym Globem filmu (jak wiadomo w „On Tour” zastosowano metodę dzielonego ekranu i nie wszystkie ujęcia trafiły do finałowej wersji filmu).
000072ALostOnTour2
Warto dodać, że prezentowany na klipach promocyjnych obraz nie oddaje w pełni doskonałej jakości obrazu! Jak zapewnia sprzedający prezentowany materiał został nakręcony iPhonem podczas projekcji taśm. Oryginalny obraz jest znacznie lepszy!
Ujawnione materiały skłoniły fanów Elvisa Presley’a do wystosowania petycji o realizację specjalnej edycji filmu „On Tour” z nigdy wcześniej niepublikowanymi zapisami występów swojego idola. Pod prośbą można podpisać się m.in na specjalnie utworzonycm facebookowym profilu.

(info: Elvis Information Network/eBay/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *