Olivia Newton John nie żyje…

Odeszła wielka gwiazda piosenki i ekranu

Dla rzeszy kinomanów to przede wszystkim niezapomniana Sandy z kinowego hitu lat siedemdziesiątych, „Grease”. Dla innych, wielka gwiazda piosenki z niezliczoną ilością przebojów na koncie. Dla fanów Elvisa to artystka, która wylansowała takie hity jak „Let Me Be There” i „If You Love Me (Let Me Know)”, które król włączył do swojego koncertowego repertuaru.

Olivia Newton John zmarła dzisiaj w wieku 73 lat. Aktorka i piosenkarka odeszła po długiej walce z rakiem piersi na swoim ranczu w Południowej Kalifornii.

Olivia wielokrotnie podkreślała, że była wielką fanką Elvisa. W latach siedemdziesiątych dwukrotnie widziała go nawet podczas koncertów. Po raz pierwszy w 1972 roku w Las Vegas. Ostatni, cztery lata później. Niestety, pomimo zaproszenia za kulisy, gwiazdom nigdy nie udało się spotkać osobiście.
Wspominając swoją drugą wizytę na występie Presleya (w kwietniu 1976 roku), popularna piosenkarka mówiła: „Elvis zszokował mnie i zaśpiewał moją piosenkę (’If You Love (Let Me Know)’, przyp.autor). Zaskoczył mnie kiedy wymienił moje imię ponieważ byłam jego naprawdę wielką fanką„.

IF YOU LOVE ME (LET ME KNOW) – OLIVIA NEWTON JOHN

Olivia Newton John nie miała możliwości zaśpiewać z Elvisem w duecie za jego życia. Zrobiła to natomiast wiele lat później, na doskonałym albumie „Christmas Duets”. Słynną wokalistkę można na nim usłyszeć w utworze „O Come, All Ye Faithful”.

O COME, ALL YE FAITHFULL – ELVIS PRESLEY & OLIVIA NEWTON JOHN

(info: Day By Day/Wprost/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29