„Where No One Stands Alone” – jest kolejna zapowiedź nowej płyty Elvisa Presleya

„Saved” promuje nowy album Elvisa Presleya

Nie wydaje się zaskakującym fakt, że to piosenka „Saved” oryginalnie nagrana przez Elvisa na potrzeby programu „NBC TV Special” z 1968 została wybrana na utwór promujący nowy album „Where No One Stands Alone”. W tym roku mija dokładnie pięćdziesiąt lat od chwili nakręcenia i wyemitowania tego historycznego widowiska telewizyjnego.
W powstanie nowej wersji piosenki, z oryginalnym wokalem Elvisa, zaangażowanych było wiele wspaniałych nazwisk przed laty pracujących ze słynnym piosenkarzem. Na liście zaproszonych do udziału w tym projekcie osób była także Darlene Lowe, która w 1968 roku śpiewała „Saved” wraz Elvisem podczas jego „Comeback Special”. Wówczas było to wykonanie, które powalało na kolana – pełne zaangażowania i pasji, którą Presley wkładał w każdą pieśń gospel – bez względu na to czy śpiewał ją w studiu nagraniowym, telewizyjnym czy w zaciszu własnego domu.
Ujawniona właśnie nowa wersja, w moim odczuciu, tą pasję zabija… Posłuchajcie i oceńcie sami. Dla porównania zamieszczam obie wersje. Oryginalną, pełną mocy i żaru z 1968 roku i tą… (niech te trzy kropki będą całym komentarzem).

„SAVED” – ELVIS PRESLEY (z nowej płyty „Where No One Stands Alone”, 2018)
„SAVED” – ELVIS PRESLEY (z programu NBC TV Special, 1968)

(info: YouTube/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29