Pierwszy zwiastun filmowej biografii Elvisa Presleya!

Reżyser Baz Luhrmann zaprezentował krótki trailer filmowej biografii Presleya!

Zapowiadana początkowo na listopad tego roku premiera filmowej biografii Elvisa Presleya, została przełożona na 24 czerwca 2022 roku. Wpływ na zmianę daty miała panująca od wielu miesięcy pandemia koronawirusa.
Zamiast filmu, fani króla rock’n’rolla, otrzymali wczoraj kilkusekundowy zwiastun wyczekiwanej produkcji. Trailer ujawnił w swoich mediach społecznościowych reżyser obrazu, Baz Luhrmann (znany z pracy przy takich superprodukcjach jak „Moulin Rouge” czy „Wielki Gatsby”).

W trwającym niespełna dwadzieścia sekund materiale można zobaczyć m.in odtwórcę głównej roli, Austina Butlera ucharakteryzowanego na Presleya z lat siedemdziesiątych (końcowa scena do złudzenia przypomina tą z filmu „That’s The Way It Is” z 1970 roku), z programu NBC Comeback Special oraz najpewniej z lat pięćdziesiątych.
Ujawnione sekwencje zostały ozdobione fragmentem utworu „Suspicious Minds” w oryginalnym wykonaniu Elvisa Presleya (wykorzystano tylko jego wokal). To z kolei każe wierzyć, że w gotowym filmie również usłyszymy oryginalne nagrania Presleya a nie utwory z jego repertuaru zarejestrowane przez innego artystę.

Zapowiedź filmu, w obsadzie którego znalazło się wielu znakomitych aktorów, w tym Tom Hanks w roli Pułkownika Parkera, spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. „Bierze się za to odpowiedni reżyser„, napisał jeden z czytelników popularnego serwisu Filmweb.pl „Ciekaw jestem odtwórcy głównej roli bo trudno mi określić czy koleś ma wystarczająco charyzmy i talentu by udźwignąć taką rolę„.

Wielu polskich fanów Elvisa już dzisiaj zadaje sobie jednak pytanie, czy zrealizowaną z takim rozmachem filmową biografię swojego idola będą mogli obejrzeć w rodzimych kinach? Nie od dzisiaj wiadomo bowiem, że produkcje poświęcone Presleyowi nie zawsze trafiają w Polsce na afisz w tym samym czasie co w innych krajach. Ba, czasami, jak w przypadku filmu „Elvis i Nixon” z Kevinem Spacey w roli prezydenta USA, nadal czekają na swoją kinową premierę (choć w tym przypadku to może i lepiej)…
Pozostaje więc tylko wierzyć, że tym razem będzie inaczej.


„ELVIS” – ZAPOWIEDŹ FILMU W REŻYSERII BAZA LUHRMANNA

(Info: Filmweb.pl/ElvisPresleyForum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *