Poznańskie muzykalia – ELVIS PRESLEY

Zaproszenie na rocznicowy koncert

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, czterdziesta już szósta, rocznica śmierci Elvisa Presleya. Jak zawsze w tym okresie w wielu miejscach na całym świecie organizowanych będzie wiele rocznicowych koncertów i wydarzeń, w trakcie których zarówno fani jak i osoby, które mają w repertuarze Presleya choć jeden ulubiony utwór spotkają się by powspominać tego wyjątkowego amerykańskiego artystę.

Oczywiście, jak co roku, centrum rocznicowych obchodów będzie Memphis, w którym Elvis mieszkał przez większość swojego życia.

Tegoroczny Elvis Week (Tydzień Elvisa), odbywający się w tym roku w dniach od 9 do 17 sierpnia, skupiać będzie się na dwóch przełomowych dla kariery Presleya wydarzeniach – programie telewizyjnym stacji NBC z 1968 roku, znanym jako „NBC Comeback Special” oraz koncercie satelitarnym „Aloha From Hawaii” ze stycznia 1973 roku (w tym roku przypadają kolejno pięćdziesiąta piąta i pięćdziesiąta rocznica ich realizacji).

Podczas specjalnego panelu dyskusyjnego, zaproszeni goście – gitarzysta grupy Wrecking Crew, Mike Deasy (brał udział zarówno w sesji nagraniowej oraz kręceniu programu z 1968 roku), scenarzysta „NBC TV Special Allan Blye, tancerka Tania Lemani George (wystąpiła w programie NBC w sekwencji z utworem „Little Egypt”) oraz pianista Glen D. Hardin opowiedzą przybyłym do Graceland wielbicielom piosenkarza o kulisach i pracy nad powyższymi projektami.

W tym samym czasie w Polsce natomiast, fani, którzy nie pojadą do Memphis, spotkają się w Poznaniu, na kolejnym koncercie z cyklu „Poznańskie muzykalia”.

Zaplanowany na niedzielę, 13 sierpnia na godzinę 18:00, koncert wypełnią bowiem tym razem (wcześniejsze koncerty obejmowały m.in repertuar Anny Jantar i Andrzeja Zauchy) niezapomniane piosenki z repertuaru Elvisa Presleya.

Trzeci w tym sezonie koncert z cyklu Poznańskich Muzykaliów już przed nami! Tym razem nastał czas na ponowne (już dziewiąte!) upamiętnienie ikony amerykańskiej sceny muzycznej – Elvisa Presleya. Koncerty z jego utworami to już PTAAAK’owa tradycja, do tego bardzo lubiana przez naszą poznańską publiczność„, zapewniają organizatorzy, Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury.

Koncert odbędzie się w muszli koncertowej Parku Wilsona w Poznaniu a na scenie zobaczyć i posłuchać będzie można młodych utalentowanych wokalistów i wokalistki – Mariusza Kolińskiego, Devin Lassetter, Marcela Lelo, Dominikę Narożną, Polę Płowiak, Jakuba Rajmana, Agnieszkę Stanisz, Mevę Topolską, Zuzannę Piłasiewicz oraz Kaję Stępniak.

Artystom towarzyszyć będzie sześcioosobowy zespół muzyków w składzie: Piotr Wiza – piano, Krzysztof Szymenderski – gitara, Dawid Stawecki – gitara basowa, Kuba Kozłowski – perkusja, Julia Oleksa – saksofon, Karol Girwidz – klarnet.

Wydarzenie poprowadzi natomiast Andrzej Błaszczak.

Należy jednocześnie podkreślić, że nie jest to pierwsze tego typu rocznicowe wydarzenie organizowane w Poznaniu.

Elvis Presley, zwany też “królem rock&rolla” zmarł 16 sierpnia 1977 r. w Memphis. 25 lat później – w 2002r. – Krzysztof Wodniczak, ówczesny prezes Polskiego Towarzystwa Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK, podjął decyzję o zorganizowaniu pierwszego koncertu upamiętniającego twórczość tego wybitnego muzyka, dając tym samym początek cyklowi wydarzeń, znanym wówczas pod nazwą 'Dzień z Elvisem Presleyem’”, piszą organizatorzy.

I warto tylko dodać, że każde z dotychczasowych wydarzeń cieszyło się dużą sympatią i uznaniem zarówno wśród mieszkańców Poznania jak i fanów Elvisa przyjeżdżających na nie z całego kraju. Pozostaje mieć nadzieję, że i tym razem będzie podobnie i publiczność dopisze, czego organizatorom gorąco życzę.

(Info: PTAAAK/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *