Filmowa historia Elvisa Presleya zagości na ekranach kin

Pojawiły się pierwsze nazwiska aktorów ubiegających się o główną rolę

Historia Elvisa Presleya trafi na ekrany kin! Film o życiu i karierze legendy muzyki rozrywkowej wyreżyseruje Baz Luhrmann odpowiedzialny m.in za tak przebojowe produkcje jak „Moulin Rouge!” czy „Wielki Gatsby”.
Z dotychczasowych, potwierdzonych, informacji wiadomo było jedynie, że w rolę menedżera Presleya wcieli się doskonały hollywoodzki aktor, Tom Hanks (znany chociażby z takich filmów jak „Kod Leonarda DaVinci”, „Anioły i Demony” czy „Forrest Gump”).

Tymczasem kilka dni temu w Internecie ruszyła giełda nazwisk aktorów pretendujących do roli samego króla rock’n’rolla. Wśród typowanych nazwisk pojawiają się Harry Styles (muzyk One Direction, na zdjęciu), który wystąpił dotąd m.in w hitowej „Dunkierce”, Ansel Elgort, Aaron Taylor – Johnson, Miles Tyler i Austin Butler.
Podobno cała piątka przeszła już pierwsze próby zdjęciowe a ich wyniki mamy poznać za kilka tygodni.

Jako ciekawostkę warto dodać, że swoją chęć udziału w projekcie Luhrmanna wyraził również wokalista Adam Lambert – obecny frontman grupy Queen.

Liczne grono fanów Elvisa najchętniej jednak w roli słynnego piosenkarza obsadziłoby…wnuka króla rock’n’rolla, Benjamina Keougha. Swój wybór wielbiciele artysty argumentują m.in uderzającym podobieństwem młodego aktora do swojego słynnego dziadka.

Lista nazwisk nazwisk aktorów ubiegających się o rolę Elvisa Presleya wygląda więc naprawdę interesująco. Należy jednak pamiętać, że najważniejszy jest sam film i to jak zostanie w nim przedstawiona postać Presleya. Dotąd wiadomo jedynie, że obraz ma koncentrować się na relacji muzyka ze swoim menedżerem.
Nam pozostaje mieć natomiast nadzieję, że obraz będzie co najmniej tak dobry jak „Bohemian Rhapsody” opowiadający o losach grupy Queen czy „Rocketman” przedstawiający historię Eltona Johna a nie będzie farsą podobną do serialu „Elvis Zanim Został Królem” z udziałem Jonathana Rhys – Meyersa. W tym ostatnim przypadku nie pomogło nawet głośne hollywoodzkie nazwisko…

Film Baza Luhrmanna ma trafić na ekrany kin pod koniec 2020 roku.

(info: WP.PL/Onet.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *