„Heartbreak Hotel” – nowy musical o początkach kariery Elvisa Presleya

Widowisko poświęcone królowi rock’n’rolla

Elvis Presley to niekwestionowana ikona muzyki rozrywkowej. Jego kariera przez lata stała się tematem zarówno filmów dokumentalnych, książek, komiksów, publikacji dla dzieci a także musicali. Przed kilkoma dniami w Chicago swoją premierę miało kolejne widowisko oparte na twórczości króla rock’n’rolla. Show „Heartbreak Hotel” to prequel cieszącego się olbrzymią popularnością musicalu „Million Dollar Quartet”.
Nowy pokaz opowiada o początkach kariery Elvisa Presleya, jego współpracy z Samem Phillipsem i wytwórnią SUN Studio, które na początku lat pięćdziesiątych zapoczątkowały muzyczną rewolucję.

Musical został napisany i wyreżyserowany przez współtwórcę „Million Dollar Quartet”, Floyda Mutruxa. Z kolei koncern Sony/ ATV Music udzielił licencji na użycie w produkcji ponad dwunastu piosenek Presleya. „Elvis Presley jest największą muzyczną ikoną, która nie tylko całkowicie zmieniła muzykę ale zmieniła także świat„, powiedział Martin Bandier CEO Sony/ATV Music. „Jestem dumny z faktu, że Sony/ATV zostały zaangażowane w charakterze koproducenta i inwestora 'Heartbreak Hotel’, który będzie nie tylko przypomnieniem dla wszystkich, którzy pokochali Elvisa, jak wyjątkowym był ale będzie także świetnym sposobem by nowa publiczność odkryła życie i muzykę króla rock’n’rolla„.

„HEARTBREAK HOTEL” – ZWIASTUN WIDEO

(info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *