„Presley, kobiety i śpiew”, czyli Poznań zaprasza na rocznicowy koncert!

Kobiety śpiewają przeboje króla rock’n’rolla

Sierpień to od ponad czterdziestu lat bez wątpienia miesiąc Elvisa Presleya. Co roku, 16 sierpnia, w smutną rocznicę śmierci legendarnego króla rock’n’rolla jego fani spotykają się na koncertach, zlotach by wspominać piosenki, które po sobie pozostawił, z sympatią spoglądać na filmy w których wystąpił lub zwyczajnie – tak po ludzku, w ciszy oddać mu hołd i należny szacunek.

Ta fala rocznicowych obchodów, choć swoją kulminację ma w Memphis, w Graceland – w posiadłości należącej do piosenkarza, nie omija także Polski. Wielu z nas wciąż ma żywe i piękne wspomnienia z ubiegłorocznych eventów w Poznaniu oraz Rzeszowie. W tych miastach muzyka Presleya zabrzmiała w 2017 roku najpiękniej i najmocniej. I wiele wskazuje, że w roku 2018 polskich wielbicieli Elvisa czeka piękna muzyczna powtórka.
O zaplanowanych na 24/25 sierpnia br. wydarzeniach w Rzeszowie już pisałem (i pewnie nie raz jeszcze napiszę). Dzisiaj pora jednak skreślić kilka zdań na temat koncertu, który odbędzie się już za kilka dni – 15 sierpnia br. na Placu Kolegiackim w Poznaniu.

„Presley, kobiety, śpiew”. Pod takim tytułem odbędzie się tegoroczny rocznicowy koncert w Poznaniu za którego organizację odpowiadają Miasto POZnań, Miejska Rada Seniorów , kraiński Dom Handlowy Obolon ( kawas chlebowy) oraz Radio Poznań, Kulturalnik Poznański.
Jego bohaterkami będą solistki, piosenkarki, które przypomną repertuar Elvisa Presleya. „Często standardy, evergreeny, covery (odpowiednie można podkreślić) to materia, do której podchodzimy z dużym dystansem. Ważne jest to, aby wokalistki podejmujące to wezwanie wyciągnęły z tych piosenek, tego repertuaru coś nowego, elektryzującego, żeby spojrzały na dany utwór inaczej niż wykonywał go Elvis Presley. Zaśpiewały 'po swojemu’„, wyjaśnia promotor wydarzenia, Krzysztof Wodniczak. „Jako organizator i producent muzyczny od kilkunastu lat organizujący koncerty przypominające najbardziej charakterystyczny repertuar Króla Rock and Rolla umożliwiam, a nawet daję szansę młodym wokalistkom. Bo uważam, że są zdolne i godnie zaprezentowania się na profesjonalnej scenie. Dobór wokalistek na najbliższy sierpniowy koncert nie jest przypadkowy. Ocenicie Państwo sami„.

Z estrady ustawionej na dziedzińcu Urzędu Miasta w Poznaniu przy placu Kolegiackim popłyną więc dźwięki największych hitów Presleya i piosenek z jego repertuaru – „Bridge Over Troubled Water”, „Can’t Help Falling In Love”, „Burning Love”, „Surrender”, „Santa Lucia”, „Love Me Tender”, „Return To Sender” czy „Crying In The Chapel” zinterpretowane i wyśpiewane przez piękne żeńskie głosy.
Na scenie wystąpią m.in.: Marianna Ćwiąkała, Marta Grabowska, Ewelina Rajchel, Ewa Michrowska, Natalia Żołądkiewicz oraz grupy Poznańskie Senioritki i Coctail Jazz Band.

Początek koncertu o godzinie 18:30 w środę 15 sierpnia br. (Plac Kolegiacki 17, Poznań).

(info: PTAAK/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29