Scott 'Mac’ Davis nie żyje…

Odszedł twórca niezapomnianych przebojów Elvisa Presleya

Kiedy wczoraj w serwisach internetowych poświęconych Elvisowi Presleyowi pojawiła się informacja na temat krytycznego stanu zdrowia wokalisty i kompozytora Scotta 'Mac’ Davisa w sercach tysięcy fanów wciąż jeszcze tliła się iskierka nadziei… Może jednak będzie lepiej. Może najgorsze jeszcze się nie wydarzy…

Niestety, dzisiaj  rano z Nashville nadeszła smutna informacja. Twórca niezapomnianych przebojów Elvisa Presleya zmarł 29 września w wieku siedemdziesięciu ośmiu lat na skutek powikłań po operacji serca.

Największą popularność Scott Davis zyskał pod koniec lat sześćdziesiątych dostarczając piosenki dla słynnego króla rock’n’rolla. Dwie z nich, „Charro!” i „Clean Up Your Own Backyard”, napisane wspólnie z Billym Strange stały się częścią ścieżek dźwiękowych ostatnich filmów z udziałem Presleya. Kolejne, „Memories”, „Don’t Cry Daddy” i niezapomniane „In The Ghetto” wybrzmiały w jednych z najbardziej przełomowych dla kariery Elvisa momentach. Pierwszy z tytułów Elvis wykorzystał w swoim programie telewizyjnym z czerwca 1968 roku (wyemitowany przez stację NBC w grudniu tego samego roku). Pozostałe nagrał rok później podczas legendarnych dzisiaj sesji w American Sound Studio w Memphis. Oba nagrania, a w szczególności „In The Ghetto”, stały się wielkimi przebojami artysty i na stałe zapisały się na kartach muzycznej historii.

Scott 'Mac’ Davis był również współautorem hitowego „A Little Less Conversation”, które dzięki remiksowi duńskiego DJa JXL zyskał nowe życie i pozwolił Elvisowi ponownie zaistnieć na światowych listach przebojów.

Dziękując mu za wszystkie wielkie przeboje przypomnijmy sobie te zaśpiewane przez Elvisa Presleya

„CHARRO!” – ELVIS PRESLEY (Billy Strange/Scott 'Mac’ Davis)
„CLEAN UP YOUR OWN BACKYARD” – ELVIS PRESLEY (Billy Strange/Scott 'Mac’ Davis)
„A LITTLE LESS CONVERSATION” – ELVIS PRESLEY (Billy Strange/Scott 'Mac’ Davis)
„MEMORIES” – ELVIS PRESLEY (Scott 'Mac’ Davis)
„DON’T CRY DADDY” – ELVIS PRESLEY (Scott 'Mac’ Davis)
„IN THE GHETTO” – ELVIS PRESLEY (Scott 'Mac’ Davis)

(Info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29