„That’s All Right (Mama)” – 62 lata temu narodził się rock’n’roll!

Wspomnienie pierwszych nagrań Elvisa w SUN Studio

That'sAllRightMamaW poniedziałek wieczorem, 5 lipca 1954 roku, po skończonej pracy, Elvis Presley, Bill Black i Scotty Moore przyszli do studia Sama Phillipsa. Sesja rozpoczęła się około godziny dziesiątej wieczorem…„. Tak pisałem dokładnie dwa lata temu w rocznicowym tekście „That’s All Right, Elvis!” opublikowanym na portalu Senior.pl z okazji 60.rocznicy nagrania przez Elvisa Presley’a rewolucyjnego singla „That’s All Right (Mama)”/”Blue Moon Of Kentucky”.
Dzisiaj, w sześćdziesiątą drugą rocznicę historycznej sesji Elvisa Presley’a w studiu Sama Phillipsa, chciałbym Wam nie tylko przypomnieć ten bardzo obszerny artykuł ale także ponownie zabrać w muzyczną podróż do roku 1954 kiedy to w maleńkim SUN Studio rodziła się historia… rodził się rock’n’roll.
Niech ten tekst będzie swoistym podziękowaniem nie tylko dla Elvisa ale także dla zmarłego kilka dni temu gitarzysty Scotty’go Moora bez którego losy przyszłego króla rock’n’rolla być może potoczyłyby się inaczej…

„THAT’S ALL RIGHT, ELVIS!” – Senior.pl (Lipiec, 2014)

PS. Drodzy Czytelnicy, już jutro na naszym blogu post szczególny. Wyjątkowe zaproszenie – ode mnie dla Was! Dokąd? O tym już jutro!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *