„That’s The Way It Is” – kolekcjonerski zestaw w 50 rocznicę nakręcenia filmu!

Dwie książki i aż osiem płyt CD!!

Nakręcony latem 1970 roku dokument „That’s The Way It Is” był „inny niż filmy, które Elvis robił w latach sześćdziesiątych. Sposób w jaki wyglądał, w jaki śpiewał i w jaki się poruszał – wszystko w nim było inne„, jak pisał Todd Slaughter z brytyjskiego fanklubu piosenkarza.
Obraz dokumentował zarówno występy Presleya podczas letniego sezonu w hotelu International jak i przygotowania do nich, rzucając jednocześnie unikatowe spojrzenie na słynnego wokalistę, który żartował z członkami swojego zespołu, bawił publiczność ale i denerwował się przed wejściem na scenę.

Dokładnie w 50 rocznicę powstania filmu do sprzedaży trafi specjalne, rocznicowe wydawnictwo. Zestaw „That’s The Way It Is. 50th Annieversary Collectors Edition” zostanie zrealizowany w ramach katalogu FTD we współpracy z norweskim fanklubem Elvisa, „Flaming Star”.

Z opublikowanych przed kilkoma minutami informacji wiemy już, że box tworzyć będą dwie książki liczące łącznie czterysta stron. Pierwsza z nich dedykowana będzie próbom jakie Elvis odbył z członkami swojego zespołu w Las Vegas. Obok doskonałego tekstu pióra Pala Granlunda i Davida Englisha oraz licznych, nigdzie wcześniej niepublikowanych zdjęć będzie można znaleźć także informacje o wszystkich dostępnych materiałach audio z zapisem przygotowań Presleya do letniej tury występów w International Hotel.

W podobny sposób „skonstruowana” zostanie także kolejna książka. Tyle tylko, że w drugim tomie znajdą się informacje, zdjęcia i wykaz materiałów audio w temacie wszystkich koncertów zagranych i nagranych w ramach trzeciej tury występów Elvisa w Las Vegas.

Największe emocje wśród kolekcjonerów nagrań Elvisa budziła jednak zawartość dołączonych do zestawu ośmiu płyt CD. Dzisiaj wiemy już, że znajdą się na nich (nareszcie, chciałoby się powiedzieć) kompletne zapisy audio prób jakie Elvis odbył z muzykami w dniach 14 i 15 oraz 29 lipca 1970 roku w Studiach MGM w Culver City, 24 lipca 1970 w studiach RCA w Hollywood, 4 sierpnia w Las Vegas Convention Center a także 7 i 10 sierpnia w hotelu International w Las Vegas.
Oprócz powyższych, wydawcy zapowiadają także zamieszczenie „wielu innych niepublikowanych wykonań”.

Całość zostanie zapakowana w elegancki sposób tworząc piękny rocznicowy produkt. Produkt, o którym chciałoby się powiedzieć –  obowiązkowy w każdej kolekcji. Niestety, choć jego ostateczna cena nie została wciąż podana, to mając na uwadze poprzednie tego typu produkty sygnowane przez FTD można przypuszczać, że dla wielu pozostanie on jedynie obiektem pożądania…

(Info: Flaming Star/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29