„The First Time Ever I Lay With You” – zapowiedzi nowych koncertowych płyt Elvisa Presleya

Nigdy wcześniej niepublikowany koncert króla rock’n’rolla

Kiedy większość bootlegowych wytwórni płytowych wypuszcza na rynek głównie dobrze znany materiał przepakowany jedynie w nowe opakowanie z nieco poprawionym dźwiękiem propozycja wytwórni E.P.Collector wydaje się być naprawdę interesująca i godna polecenia. Otóż, już wkrótce do sprzedaży trafi nowy album zatytułowany „The First Time Ever I Lay With You” na którym zostanie zrealizowany nigdy wcześniej niepublikowany koncert Elvisa Presleya.

Show, który fani będą mogli usłyszeć na tym CD po raz pierwszy miał miejsce w Sports Arena w San Diego 24 kwietnia 1976 roku (koncert z płyty to widowisko popołudniowe). Nagranie udało się pozyskać z odnalezionej ostatnio taśmy. Jest to zapis amatorski dokonany przez osobę będącą tego dnia na widowni.

Kwietniowa trasa koncertowa z 1976 roku była jedną z lepszych w całym roku. Setlista utworów była zdecydowanie ciekawsza i bardziej rozbudowana a same koncerty znacznie dłuższe od tych, które Elvis dawał pod koniec roku. Dla przykładu warto wspomnieć, że podczas kwietniowych występów zdarzało się, że artysta wykonywał jeszcze od ośmiu do dziewięciu piosenek po przedstawieniu zespołu podczas gdy podczas ostatnich w tym roku koncertów praktycznie zaraz po prezentacji zamykał show.

Także i w grupie występującej na scenie zaszły zmiany. Do zespołu powrócił perkusista Ronnie Tutt a klawiszowiec Shaine Kiester został zastąpiony przez Tony’ego Browna.

Płyta „The First Time Ever I Lay With You” zostanie wydana w eleganckim digipacku wypełnionym zdjęciami z koncertów w San Diego z 24 kwietnia 1976 roku. Wśród piosenek, na które warto zwrócić uwagę na tym wydawnictwie są m.in „Trying To Get To You”, „Burning Love”, „How Great Thou Art” oraz wykonana zaledwie trzy razy w ciągu roku, kompletna wersja ballady „The First Time Ever I Saw Your Face”.

Tracklista:
Also Sprach Zarathustra (2001 Theme) – C. C. Rider – I Got A Woman / Amen – Love Me – If You Love Me (Let Me Know) – You Gave Me A Mountain – All Shook Up – Teddy Bear / Don’t Be Cruel – Tryin’ To Get To You – America (The Beautiful) – Polk Salad Annie – Band Introductions – What’d I Say – Drum Solo (Ronnie Tutt) – Bass Solo (Jerry Scheff) – Piano Solo (Tony Brown) – Electric Piano Solo (David Briggs) – School Day – Hurt – And I Love You So – The First Time Ever I Saw Your Face – Burning Love – How Great Thou Art – 24. Funny How Time Slips Away (With False Start And Reprise) – Little Darlin’ – It’s Now Or Never – Can’t Help Falling In Love – Closing Vamp

(info: Day By Day/Elvis Club Berlin/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *