„Too Late For Goodbyes” – wytwórnia Straight Arrow zapowiada kolejną płytę!

Rzadkie koncertowe nagrania Elvisa z 1977 roku

TooLateForGoodbyesCD Wytwórnia Straight Arrow zapowiedziała realizację nowego albumu z koncertowymi nagraniami Elvisa Presley’a. Na płytę „To Late For Goodbyes” złożą się aż dwa krążki CD zawierające rzadkie (i dawno nie wznawiane) koncertowe nagrania króla rock’n’rolla z majowego tournee z 1977 roku.
Ale nie będzie to typowa kompilacja utworów z różnych koncertów! Producenci sięgnęli po dwa kompletne występy Presley’a!
Pierwszy z nich, był już wcześniej publikowany w roku 1994 na płycie „ELVIS… TONIGHT 8:30PM”, został zarejestrowany w Largo 22 maja 1977 roku. Elvis był tego dnia w dobrym humorze co przełożyło się na jakość wykonywanych utworów. Ze sceny wybrzmiały m.in doskonałe wersje „Fairytale”, „Funny How Time Slips Away” oraz „My Way”. Koncertu nie zepsuły nawet problemy techniczne z mikrofonem (który Elvis kilkukrotnie zmieniał w trakcie występu).
Drugi koncert to absolutna premiera! Producentom udało się dotrzeć do oryginalnej taśmy z amatorskim zapisem koncertu otwierającego majowe tournee. Występ miał miejsce 20 maja 1977 roku w Knoxville i w tej („doskonałej”) jakości dźwięku nie był nigdy wcześniej publikowany (show był jedynie dostępny na nieoficjalnym CD-R „On Tour Knoxville”)!
Jak czytamy w zapowiedzi prasowej show w Knoxville był „solidnym otwarciem trasy” a przeboje takie jak „’And I Love You So’ i 'Hurt’ zostały wykonane bardzo dobrze”. Największą jednak ozdobą występu okazała się brawurowo wykonana pieśń „How Great Thou Art”.
Album „Too Late For Goodbyes” zostanie zrealizowany w eleganckim, czteropanelowym, digipacku, który wypełnią rzadkie fotografie z obu omawianych konertów oraz recenzja występu w Largo zamieszczona na łamach lokalnej gazety.

(info: Day By Day/Elvis In Concert/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *