W 13.rocznicę powstania Alei im.Elvisa Presley’a w Krakowie…

Rocznicowe uroczystości w Krakowie

AlejaEP Jedyna w Polsce Aleja im.Elvisa Presley’a mieści się w Krakowie, w tamtejszej dzielnicy Podgórze na Skałach Twardowskiego. Liczy sobie około 300 metrów i zajmuje część dawnej ulicy Jana Pietrusińskiego. Jeszcze dłuższa od samej alei jest jej historia. Jak głosi bowiem miejscowa opowieść, fani króla rock’n’rolla, spotykali się na tych terenach już w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. A na spotkania przynosili tabliczkę z napisem „Aleja Elvisa Presley’a”.
Formalnie jednak nazwa ta zaczęła obowiązywać dopiero od 2003 roku kiedy to Rada Miasta Krakowa ostatecznie zdecydowała przyjąć wniosek Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego, Królewskiego Klubu Elvisa „Good Luck Charm” i Komitetu Organizacyjnego „Aleja Elvisa Presleya”. Wnioskodawcy uważali, że zaistniała potrzeba „przypomnienia młodzieży o istnieniu wzorów alternatywnych dla obecnie lansowanych przez światowy show-biznes oraz przymioty samego Elvisa: połączenie talentu, pracowitości i bezinteresownej życzliwości dla ludzi, patriotyzm i niespotykana filantropia oraz ponadczasowe walory artystyczne jego muzyki„.
Uroczyste otwarcie Alei im. Elvisa Presley’a odbyło się jesienią 2003 roku. Dwa lata później, w czerwcu 2005 roku, z okazji Dni Muzyki w Krakowie, odsłonięto na niej pomnik artysty wykonany przez Jerzego Bratańca.
Pomnik Za tydzień, 18 czerwca br, w trzynastą rocznicę powstania Alei im.Elvisa Presley’a, w Kościele Św. Krzyża w Krakowie o godzinie 18:00 odbędzie się uroczysta Msza Św., którą poprowadzi ks. Infułat Jerzy Bryła. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Mikołaj Blajda, syn pomysłodawcy i przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego „Aleja Elvisa Presley’a”, Jana Blajdy.
Uroczystości obejmie swoim honorowym patronatem Przewodniczący Rady M.Krakowa Bogusław Kośmider.
Wszystkich chętnych gorąco zachęcam do udziału.

(info: FC Always On My Mind/Muzyka Onet.pl/Polska Niezwykla.pl/Mariusz Ogiegło)

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *