„Where No One Stands Alone” – Sony Legacy zapowiada nowy produkt!

Muzyka gospel w wykonaniu króla rock’n’rolla

Na kilka dni przed 41.rocznicą śmierci Elvisa Presleya, 10 sierpnia br., wydawnictwa RCA/Sony Legacy skierują na rynek nowy produkt. Album zatytułowany „Where No One Stands Alone” koncentrować będzie się na pieśniach gospel i nagraniach sakralnych dokonanych przez Elvisa w latach 1957-1971.

Na chwilę obecną żadne z wydawnictw nie ujawniło jakichkolwiek szczegółów dotyczących nowej płyty. W rozmowie z Arjanem Deelenem Jim Murray, członek grupy The Imperials, przyznał natomiast, że wraz z pozostałymi członkami zespołu nagrał kilka tygodni wcześniej nowe wokale do trzech oryginalnych kompozycji, w tym „Run On” i „Bosom Of Abraham”.

W świetle tych informacji koncepcja płyty wydaje się interesująca. Czy RCA/Sony Legacy pójdą za ciosem i do współpracy zaproszą pozostałe kwartety gospel przez lata nagrywające i występujące z Elvisem i zrealizują z nimi kolejne utwory czy też wspomniane przez Murraya ścieżki będą jedynie bonusem do kolejnej kompilacji dobrze znanych z płyt „His Hand In Mine”, „How Great Thou Art” i „He Touched Me” wersji master…?

Najmniej prawdopodobna wydaje się natomiast opcja, krążąca na różnych forach internetowych poświęconych Elvisowi, jakoby „Where No One Stands Alone” był kolejnym albumem zrealizowanym we współpracy z The Royal Philharmonic Orchestra.

Odpowiedzi na powyższe pytania poznamy zapewne w ciągu kilku najbliższych dni.

(info: Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *