William Schallert odszedł w wieku 93 lat…

Zmarł aktor partnerujący Elvisowi w filmie „Speedway”

WilliamSchellertRIP W niedzielę, 8 maja br., w swoim domu w Pacific Palisades zmarł William Schallert. Aktor miał 93 lata.
Milionom fanów Elvisa Presley’a znany jest przede wszystkim z roli sympatycznego Abela Esterlake’a (ojca młodziutkiej Elli Esterlake, której Elvis śpiewa swój przebój „Your Time Hasn’t Come Yet Baby”) z komedii „Speedway”.
Swoją przygodę z filmem Schallert rozpoczął jednak znacznie wcześniej – w latach pięćdziesiątych. Największą popularność przyniosła mu rola Martina Lane w emitowanym w latach 1963-1966 „The Patty Duke Show”.
Wystąpił także w jednym z epizodów serialu since-fiction „Star Trek” (epizod „The Trouble With Tribbles”, w którym wcielił się w postać Nilz Barisa). Ostatni raz na ekranie pojawił się w roku 2014 w sitcomie „2 Broke Girls”. Łącznie na swoim koncie aktor miał ponad czterysta ról filmowych i telewizyjnych.

UWAGA! W jutrzejszym wydaniu Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej ukaże się artykuł na temat naszej książki „Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz” – „Poznając Elvisa”. Polecam lekturę.

(info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *