„Elvis Christmas With The Royal Philharmonic Orchestra” na światowych listach przebojów!

Jak nowy album Elvisa Presley’a radzi sobie w rankingach po tygodniu od premiery?

Nowa płyta Elvisa Presley’a i Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej, której recenzję zamieściłem wczoraj budzi wiele emocji. Jedni nowym wydawnictwem się zachwycają a inni podchodzą do niego z dużym dystansem zarzucając mu m.in monotonność i brak innowacyjnych i ciekawych rozwiązań.
Różnice zdań widać nie tylko na stronach internetowych czy forach poświęconych Presley’owi lecz także na światowych listach przebojów na których płyta „Elvis Christmas With The Royal Philharmonic Orchestra” zadebiutowała w kończącym się tygodniu.
Wczoraj wieczorem album po raz pierwszy pojawił się na Oficjalnej Brytyjskiej Liście Przebojów. 3,572 sprzedane w ciągu pierwszego tygodnia egzemplarze pozwoliły płycie zadebiutować na miejscu 22. Warto dodać, że jak dotychczas krążek ten nie otrzymał jakiejkolwiek medialnej promocji. Ponadto mocno dziwi też data premiery płyty – do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze około dziesięciu tygodni? Czy więc płyta z gwiazdkowymi utworami ma szansę obronić się w październiku na regularnej liście przebojów?
O wiele lepiej niż w Anglii nowy krążek Elvisa Presley’a poradził sobie w Szkocji. Na tamtejszej Oficjalnej Liście Najlepiej Sprzedających się Albumów znajduje się obecnie na pozycji nr.11.
Inne mniejsze listy i rankingi także są nieco bardziej obiecujące…

Official UK Physical Album Chart – Miejsce 10
Official UK Vinyl Album Chart – Miejsce 7

Póki co „Elvis Christmas With RPO” nie pojawił się jeszcze w ogólnym zestawieniu Billboardu ale w specjalnym rankingu poświęconym albumom świątecznym (Billboard Holiday Album Chart) zajmuje obecnie wysokie 7 miejsce.
Czy w następnym tygodniu krążek poprawi swoje notowania? Czy choć zbliży się do sukcesu poprzednich filharmonicznych albumów („If I Can Dream” oraz „The Wonder Of You”)? Będziemy czekać i obserwować (i oczywiście trzymać kciuki choć tym razem sukces wydaje się bardzo odległy…)

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *