„Wprost z Graceland: ELVIS” – wystawa pamiątek po królu rock’n’rolla

Setki pamiątek po Elvisie Presleyu do zobaczenia w Londynie

„To największa retrospektywna wystawa jaka kiedykolwiek opuściła bramy Graceland„. Tak o otwartej w piątek, 20 października br. w Londynie wystawie napisali przedstawiciele Graceland/EPE w rozesłanym do fanów i przedstawicieli mediów komunikacie prasowym.

Na zatytułowaną „Wprost z Graceland: ELVIS” ekspozycję, którą obejrzeć można w londyńskim Arches London Bridge, składa się ponad czterysta, w większości nigdy wcześniej nie pokazywanych publicznie, pamiątek po legendarnym piosenkarzu, które tworzą niezwykły przekrój przez jego pełną sukcesów karierę.

Wśród prezentowanych eksponatów znajdują się m.in słynne stroje Presleya, takie jak złoty garnitur, czarny skórzany strój z programu NBC z 1968 roku oraz legendarny jumpsuit o nazwie „Amerykański Orzeł”, który Elvis nosił podczas historycznego występu satelitarnego, „Aloha From Hawaii”, a także liczne elementy osobistej garderoby artysty oraz należącej do niego biżuterii (m.in policyjne odznaki czy kurtkę, którą piosenkarz miał na sobie na kilka godzin przed śmiercią w sierpniu 1977 roku) .

Ponadto, do Londynu sprowadzono również kilka pojazdów – w tym słynny trójkołowiec oraz czerwony samochód z filmu „Blue Hawaii”, z bogatej kolekcji samochodów i motocykli Presleya.

Dodatkowo, na wystawie zgromadzono również wiele osobistych rzeczy Elvisa, takich jak jego portfel, maszynka do golenia, dyplomy, kolekcja książek i płyt a nawet jego osobiste klucze do Graceland.

Podróżuj przez kolejne sale naszej galerii i odkrywaj w nich Elvisa – globalną sensację, wykonawcę i gwiazdę filmową„, zachęcają na stronie Arches London Bridge organizatorzy wydarzenia. „Doświadczaj na własne oczy niesamowitych wyrazów uznania dla jego 'The 68 Special’, 'Aloha From Hawaii’ czy koncertów w Las Vegas z całym wciągającym spektaklem by na nowo przeżyć te występy. Wreszcie poznaj jego dziedzictwo i wpływ na popkulturę od chwili otwarcia Graceland aż po uznany przez krytyków film Baza Luhrmann, 'Elvis’ z 2022 roku„.

Wystawa, którą będzie można oglądać do 25 lutego 2024 roku, już cieszy się olbrzymią popularnością wśród fanów Elvisa. „Tak blisko Elvisa jeszcze nie byłam – mogłam na żywo obejrzeć i niemal dotknąć jego świata, elementów w których ukryta jest jego cząstka, przez które przemawia do nas i które są pełne jego ducha„, napisała w swojej relacji Emilia, która wraz z kilkoma innymi wielbicielami Presleya z Polski obejrzała ją kilka dni temu.

Jeśli i Wy chcecie choć na kilka chwil wejść do świata Elvisa i zobaczyć tą wyjątkową wystawę, odwiedźcie już dzisiaj stronę Arches London Bridge i kupcie bilety!

PROSTO Z GRACELAND: ELVIS -> KUP BILET!

(Info: Graceland/Arches London Bridge/Polska Mafia EP/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29