„Wspomnienie koncertu Presleya” w Muzycznych Brzmieniach

Kilka słów na temat krakowskiego koncertu…

W najnowszym wydaniu (20 czerwca br) pisma Muzyczne Brzmienia, na jego osiemnastej stronie, ukazał się obszerny artykuł „Wspomnienie koncertu Presleya”. Tekst jest przedrukiem wspomnień z multimedialnego widowiska Elvis Live On Screen, które już przed niemal miesiącem odbyło się w krakowskiej hali widowiskowej Tauron Arena.

Oryginalny artykuł zamieściłem dzień po koncercie na naszym blogu. Publikacja wzbudziła żywe reakcje. Obok głównie pozytywnych opinii pojawiły się także głosy „klubu osób nigdy z niczego niezadowolonych” nazywających skreślone przeze mnie zdania „lukrem” i negujących podniesione w tekście twierdzenia (krytykujące m.in Priscillę Presley, Czeską Orkiestrę Filharmoniczną oraz jakość materiałów wideo pokazywanych w trakcie show). Ale widać, taka nasza natura – najpierw czegoś bardzo chcemy a potem tylko czekamy by to skrytykować i wytknąć publicznie najdrobniejsze potknięcia… Na szczęście, żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów i oceniania wydarzeń w których wziął udział według własnych kryteriów i odczuć.

Artykuł „Wspomnienie koncertu Presleya” jest jedną z nielicznych prasowych publikacji dotyczących krakowskiego koncertu. O koncercie napisało jedynie kilku zaprzyjaźnionych redaktorów, również fanów Elvisa. Polskie media przemilczały to bądź co bądź ważne muzyczne wydarzenie…

(info: Muzyczne Brzmienia/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *