Zmarł Bill Baize

Nie żyje członek grupy The Stamps Quartet

Ze Stanów Zjednoczonych napłynęły kolejne smutne informacje. 15 maja br, w wieku osiemdziesięciu trzech lat zmarł Bill Baize, długoletni członek grupy wokalnej The Stamps Quartet.

Z zespołem związany był od wiosny 1971 roku. Jeszcze w tym samym roku zaczął również występować na scenie razem z Elvisem Presleyem. „Bardzo brakuje mi jego śpiewu„, wyznał śpiewający tenorem Baize w wywiadzie dla serwisu Elvis Collectors Brasil. „Tęsknię za tym wyjątkowym czasem, który spędzaliśmy razem w jego apartamencie po każdym z koncertów, wspólnie śpiewając, omawiający występ i odwiedzając innych artystów, którzy przychodzili by poznać Elvisa. Szczególnie gdy pracowaliśmy w Las Vegas„.

Z Elvis Show Baize związany był do roku 1976. Oprócz występów na trasach koncertowych pracował z Presleyem także w studiu nagraniowym. Można usłyszeć ich razem na płycie „Promised Land” wydanej w 1975 roku.

Po śmierci Elvisa Bill Baize wraz z innymi członkami The Stamps Quartet występował  na koncertach upamiętniających legendarnego króla rock’n’rolla.

Elvis bardzo cenił sobie kwartet The Stamps i bardzo często prosił ich w trakcie koncertów śpiewali jego ulubione pieśni gospel. Tak było w 1972 roku gdy poprosił ich o wykonanie „Sweet, Sweet Spirit”, które uwieczniły kamery MGM rejestrujące materiał do filmu „Elvis On Tour”.

SWEET, SWEET SPIRIT – THE STAMPS QUARTET (Materiał z filmu „Elvis On Tour”, MGM 1972)

W tym samym filmie pokazano również fragment jam sessions zbudowanego wokół pieśni gospel. Wśród zaśpiewanych wówczas utworów znalazła się m.in „The Lighthouse”, którą przypominam poniżej…

THE LIGHT HOUSE – THE STAMPS QUARTET (Materiał z filmu „Elvis On Tour”, MGM 1972)

(Info: The Stamps Quartet/Arjan Deelen/Elvis Collectors Brasil/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29