Zmarł D.J.Fontana…

Odszedł ostatni członek pierwszego zespołu Elvisa Presleya

To bardzo smutny dzień dla nas wszystkich – fanów Elvisa Presleya. Dzisiaj w nocy w wieku 87 lat odszedł D.J. Fontana – ostatni z żyjących dotąd członków pierwszego zespołu Elvisa Presleya. Do grupy Blue Moon Boys perkusista dołączył w roku 1954, tj. jeszcze podczas współpracy Presleya z SUN Studio. Z legendarnym królem rock’n’rolla związany był przez czternaście lat. Brzmienie jego perkusji usłyszeć można na kilkuset najważniejszych nagraniach Presleya zrealizowanych pomiędzy 1954 a 1968 rokiem.
Ostatni raz muzycy współpracowali ze sobą podczas programu telewizyjnego „Elvis” realizowanego przez stację NBC w czerwcu 1968 roku.
O śmierci D.J.Fontany poinformowała jego najbliższa rodzina – żona Karen i syn David. „Chciałbym Was wszystkich o tym poinformować. Mój tata zmarł we śnie dzisiejszego wieczora. Miał 87 lat. Zmarł spokojnie i bez żadnego bólu. Napiszę więcej jutro gdy będę posiadał więcej informacji. Proszę o uszanowanie naszej prywatności w tym czasie. Dziękuję za Wasze wyrazy współczucia i modlitwy„, napisał David na oficjalnym profilu swojego ojca.

Śmierć D.J.Fontany odbiła się szerokim echem wśród znajomych, przyjaciół i byłych współpracowników Elvisa Presleya. Steve Binder, reżyser słynnego show „Elvis” z 1968 roku napisał: „tak mi przykro czytać o śmierci mojego przyjaciela D.J.Fontany. Sharon i ja mieliśmy przyjemność spędzić czas z D.J-em i jego żoną Karen po tym jak spotkałem się z nim na planie 'Special’. Podczas pracy przy tym programie zaprzyjaźniliśmy się. Oprócz umiejętności gry na perkusji miał też doskonałe poczucie humoru. Nigdy o nim nie zapomnę„.

Także Larry Geller, osobisty fryzjer i powiernik Elvisa przekazał swoje wyrazy ubolewania z powodu straty słynnego muzyka. „Jestem głęboko zasmucony na wieść o śmierci D.J.Fontany. Wraz ze smutkiem płynie jednak cała powódź wspaniałych wspomnień z lat, które wspólnie dzieliliśmy. D.J. był nie tylko legendarnym perkusistą ale także bliskim przyjacielem Elvisa„.

Spoczywaj w pokoju D.J.Fontana

Szczegóły po godzinie 15:00

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *