Zmarł kompozytor Les Reed…

Pisał dla Elvisa Presleya i Toma Jonesa…

Wiemy, że jego nazwisko zostanie zapamiętane za to co zrobił, dla muzyki i że już na zawsze będzie żył za sprawą swoich piosenek i kompozycji„. Tymi słowami członkowie rodziny poinformowali o śmierci brytyjskiego kompozytora, pianisty i dyrygenta Lesa Reeda, który zmarł w poniedziałek, 15 kwietnia br, w wieku 83 lat.

Napisane przez niego utwory mieli w swoim dorobku najwięksi artyści amerykańskiej i brytyjskiej sceny muzycznej, Englebert Humperdinck, Petula Clark, Tom Jones oraz Elvis Presley.
Reed był współautorem takich hitów jak „It’s Not Unusual” (pierwszy Numer 1 Toma Jonesa w Wielkiej Brytanii) czy „Deliah”. „Jestem zasmucony informacją o śmierci mojego przyjaciela, Lesa Reeda. Był utalentowanym twórcą piosenek, aranżerem, który odegrał znaczącą rolę w tworzeniu wielu hitów – również tych napisanych dla mnie. Reed jest autorem kawałków „It’s Not Unsual” i „Delilah”. Był cudownym człowiekiem, legendą w świecie muzyki. Spoczywaj w pokoju„, napisał Tom Jones na wieść o śmierci swojego przyjaciela.
Największe sukcesy kompozytor odnosił w latach sześćdziesiątych w Wielkiej Brytanii.
Jednak Amerykanie również nie pozostali obojętni na jego twórczość. Pomiędzy 1970 a 1973 rokiem Elvis Presley nagrał aż trzy piosenki, których był współtwórcą – „This Our Dance”, „Sylvia” oraz „Girl Of Mine”.

W 1998 r. Les Reed został oficerem orderu Imperium Brytyjskiego za swoje zasługi dla muzyki.

THIS IS OUR DANCE – ELVIS PRESLEY (z płyty „Love Letters From Elvis”, 1971)
SYLVIA – ELVIS PRESLEY (z płyty „Elvis Now”, 1972)
GIRL OF MINE – ELVIS PRESLEY (z płyty „Raised On Rock”, 1973)

(info: Interia.pl/Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *