„Aloha From Hawaii Via Satellite” – Sony Legacy i RCA zapowiadają rocznicowy box

W 50. rocznicę satelitarnego koncertu Elvisa Presleya

Koncert „Aloha From Hawaii” był kamieniem milowym nie tylko w karierze Elvisa Presleya. Był również najdroższym programem rozrywkowym w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych – jego całkowity koszt wyniósł dwa i pół miliona dolarów, oraz pierwszym w historii koncertem muzycznym, który transmitowano za pośrednictwem satelity.

Sony Legacy i RCA chcąc upamiętnić pięćdziesiątą rocznicę tego historycznego wydarzenia, zapowiedziały na sierpień br (11 sierpnia) premierę okolicznościowego (celowo nie używam słowa „nowego”) boxu – „Aloha From Hawaii Via Satellite”, w którego skład wchodzić będą trzy płyty CD oraz dysk Blu-Ray.

Zawartość płyt nie będzie, niestety, dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Szczególnie jeśli uświadomimy sobie fakt, że wszystko co w styczniu 1973 roku zostało oficjalnie nagrane na potrzeby satelitarnego show, zostało już dawno wydane.

I tak, na CD numer jeden, fani otrzymają koncert główny z 14 stycznia 1973 roku (z dźwiękiem poprawionym przez Ernsta Jorgensena oraz inżyniera dźwięku z Memphis, Matta Rossa- Spanga) . Na CD numer 2, występ próbny nagrany 12 stycznia. Na płycie z numerem trzecim natomiast, piosenki – kompletną sesję, zarejestrowane po głównym koncercie, 14 stycznia, na potrzeby amerykańskiej retransmisji programu („No More”, „Ku-U-I-Po”, „Hawaiian Weding Song”, „Early Mornin’ Rain” oraz „Blue Hawaii”).

W rzeczywistości więc, sierpniowy zestaw będzie niemal wierną kopią wydanego przed rokiem boxu „Aloha From Hawaii Via Satellite” zrealizowanego przez wytwórnię FTD.

Jedynym odstępstwem od wspomnianego wydawnictwa będzie dysk Blu-Ray na którym fani będą mogli zobaczyć koncert „Aloha From Hawaii” z poprawioną jakością obrazu i dźwięku (nieoficjalnie mówi się, że na dysku zostaną wydane oba hawajskie koncerty).

Dodatkowo, rocznicowy produkt dostępny będzie także w formie dwupłytowego albumu winylowego.

Na platformach streamingowych, zapowiadany na sierpień zestaw promuje singiel z utworem „Steamroller Blues”.

STEAMROLLER BLUES – ELVIS PRESLEY (Z BOXU „ALOHA FROM HAWAII VIA SATELLITE”)

(Info: ElvisTheMusic.Com/Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *