Dzień z Elvisem w Poznaniu!

Koncert i atrakcje dla dzieci

Lista rocznicowych wydarzeń poświęconych Elvisowi Presleyowi wciąż się powiększa. Do Krakowa, Rzeszowa i Warszawy jak co roku dołączył w tym roku również Poznań.
Szanowni. Od 20 lat staram się przypominać dwie ważne daty związane z Elvisem Aronem Presleyem, datę urodzin (8 stycznia) i śmierci (16 sierpnia) organizując tematyczne koncerty„, napisał prezes Stowarzyszenia PTAAK, Krzysztof Wodniczak. „Tak będzie i tym razem„.

Już w najbliższy piątek, 16 sierpnia, o godzinie 16:16 na Dziedzińcu Urzędu Miasta w Poznaniu, fani legendarnego króla rock’n’rolla po raz kolejny będą mieli okazję by powspominać tego wyjątkowego wykonawcę.
Niezapomniane przeboje Elvisa przypomni Piotr Skowroński z grupą The King’s Friends – obecnie jeden z najlepszych imitatorów Presleya w Polsce.

Sam koncert będzie już jednak zwieńczeniem rocznicowych wydarzeń w Poznaniu. W tym roku bowiem organizatorzy zadbali również o najmłodszych! Dzieci, które przybędą na plac przed Urzędem Miasta o godzinie 15:00 będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Namaluj Presleya lub jego gitarę”.

Ta ostatnia inicjatywa zasługuje na szczególną uwagę. Szczególnie w dzisiejszych czasach, w których świat pędzi jak szalony do przodu a młodzi ludzie żyją często pozbawieni prawdziwych autorytetów. Zaproponowany przez promotorów konkurs nie tylko więc zwraca uwagę najmłodszego pokolenia na artystę, który na zawsze odmienił losy muzyki rozrywkowej na świecie lecz także na człowieka, który osiągnął ponadczasowy sukces przez całe swoje życie wyznając tak niemodne dzisiaj wartości jak miłość do rodziców, szacunek do innych ludzi, pomoc potrzebującym czy wiara w Boga.

(info: PTAAK/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *