„Elvis ’69” – Interia.pl wspomina 50.rocznicę powrotu króla rock’n’rolla do występów 'na żywo’

Tryumfalny powrót Elvisa Presleya do koncertowej działalności 

Moment triumfalnego powrotu Presleya na scenę nastąpił 31 lipca 1969 roku. Jego pierwszy od 1961 roku koncert 'na żywo’ stał się prawdziwą sensacją zarówno wśród zagorzałych wielbicieli jak i dla całej ówczesnej branży muzycznej. Do Las Vegas ściągnęły prawdziwe tłumy ludzi chcących zobaczyć Elvisa na estradzie. Bilety na koncert otwierający pierwszy sezon artysty w hotelu International rozeszły się już miesiąc wcześniej!

Dokładnie pięćdziesiąt lat temu Elvis Presley powrócił do regularnych koncertów przed publicznością, których zaniechał po kilku zagranych koncertach w 1961 roku. Działalność estradową piosenkarz zarzucił na poczet licznych zobowiązań filmowych.

Celebrując tą wyjątkową rocznicę portal Interia.pl zamieścił dzisiaj obszerny tekst zatytułowany „Elvis ’69”, w którym przeczytacie nie tylko wspomnienia z pierwszej nocy Elvisa w International Hotel ale także o kulisach powstania jego nowego zespołu (znanego dzisiaj jako TCB Band), który od tej pory towarzyszył mu zarówno na scenie jak i w studiu nagraniowym.
Opublikowany tekst jest jednocześnie niewielką namiastką (fragmentem) nowego projektu nad którym pracuję od dłuższego czasu, a który mam nadzieję, już w całości, ujrzy światło dzienne w niedługim czasie.

ELVIS ’69 – INTERIA.PL (CZYTAJ TUTAJ)

(info: Muzyka Interia.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *