„ELVIS” Baza Luhrmana nominowany do Złotych Globów!

Filmowa historia króla rock’n’rolla nominowana do prestiżowej nagrody!

Film „ELVIS” w reżyserii Baza Luhrmanna od kilku tygodni zbiera najważniejsze nagrody przyznawane przez branżę filmową i muzyczną na całym świecie. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć choćby imponującą liczbę jedenastu statuetek AACTA (Australian Academy Of Cinema And Television) uznawanych za australijski odpowiednik amerykańskich Oscarów.
Nagrody przyznano m.in w kategorii „Najlepszy film”, „Najlepsza reżyseria”, „Najlepszy aktor”, „Najlepsza aktorka drugoplanowa”, Najlepsze zdjęcia” a także za najlepszą scenografię, dźwięk, kostiumy, montaż, efekty wizualne i makijaż oraz fryzury.

I wygląda na to, że najnowsze dzieło Luhrmanna na tym nie poprzestanie i już za kilka tygodni filmowa historia króla rock’n’rolla może „rozbić kolejny bank” z nagrodami. „ELVIS” został bowiem nominowany aż w trzech kategoriach – „Najlepszy film dramatyczny”, „Najlepszy reżyser” oraz „Najlepszy aktor w filmie dramatycznym – Austin Butler” do jednego z najważniejszych wyróżnień w świecie filmu – Złotych Globów przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

Jubileuszowa, osiemdziesiąta, gala wręczenia nagród odbędzie się już 10 stycznia 2023 roku.

(Info: Elvis Information Network/TVN24/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *