„ELVIS” Baza Luhrmanna nagrodzony w Toruniu!

Filmowa historia Elvisa Presleya z nagrodą publiczności!

Historia Elvisa Presleya, podobnie jak on sam, od lat niezmiennie fascynuje kolejne pokolenia ludzi na całym świecie. Życie i twórczość legendarnego króla z Memphis była dotąd tematem setek tysięcy artykułów prasowych, tysięcy książek, programów telewizyjnych oraz co najmniej kilkunastu filmów fabularnych.

Ostatnim, który przeniósł barwny życiorys Presleya na duży ekran był australijski reżyser, Baz Luhrmann. Jego film „ELVIS” (trafił do kin 24 czerwca br) okazał gigantycznym sukcesem. Produkcja ściągnęła do kin rzesze widzów i w przeważającej większości spotkała się z ich pozytywnym, bardzo entuzjastycznym, przyjęciem.

Także w Polsce, czego najlepszy dowód dała publiczność odbywającego się kilka dni temu w Toruniu trzydziestego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage.

W trakcie wydarzenia wyświetlonych zostało łącznie dwieście dwadzieścia sześć produkcji ale to właśnie „ELVIS” Luhrmanna okazał się dla kinomanów największym hitem tegorocznych wakacji. Obraz otrzymał nagrodę publiczności i został uznany najlepszym filmem  jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage.

Warto w tym miejscu dodać również, że wspomniany festiwal swoją obecnością uświetnili twórcy hitowej produkcji – reżyser Baz Luhrmann oraz autorka zdjęć Mandy Walker.

(Info: Interia/TVN24/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *