„Elvis’ Golden Records” i … – czyli co nowego na winylu?

Reedycje klasycznych albumów Elvisa Presley’a

Reedycje klasycznych albumów Elvisa Presley’a wciąż cieszą się nieustającym zainteresowaniem kolekcjonerów, fanów i zwykłych słuchaczy.
Za kilka dni do sprzedaży trafi mega box Sony Legacy „Elvis Presley: The Album Collection” w skład, którego wejdzie sześćdziesiąt płyt CD na których wznowiono całą dyskografię króla rock’n’rolla.
Inne, komercyjne, wydawnictwa oferują z kolei reedycje klasycznych longplayów Presley’a na winylu. I tak już 11 marca br. (serwis Elvis Day By Day sugeruje inną datę premiery: 16 kwietnia br) nakładem wydawnictwa Vinyl Lovers w sprzedaży ukaże się album „Elvis’ Golden Records” pierwotnie wydany w roku 1958. Wielbiciele głosu Elvisa usłyszą na nim m.in takie klasyki jak „Hound Dog”, „All Shook Up” czy „Don’t Be Cruel”.
Tydzień wcześniej swoją premierę będzie miał „Elvis Is Back!”, pierwszy longplay nagrany przez Elvisa po zakończeniu służby wojskowej. Na zapowiadanej reedycji znajdzie się osiemnaście utworów. Należy więc spodziewać się obok podstawowej tracklisty także utworów z singli zrealizowanych w roku 1960.

(info: Day By Day/Elvis Club Berlin/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *