„Elvis In Concert” – rocznicowe DVD trafiły do sprzedaży…

Kolejne (lecz wciąż nieoficjalne) wznowienie ostatniego programu telewizyjnego Elvisa Presley’a

InConcert Przypadająca w 2017 roku 40.rocznica nakręcenia przez CBS programu „Elvis In Concert” od wielu miesięcy rozpala wyobraźnię kolekcjonerów płyt Elvisa Presley’a. Coraz głośniej mówi się, że to właśnie w przyszłym roku doczekamy się przynajmniej reedycji LP pod tym tytułem bądź to w wersji „Classic Album” (FTD Label) bądź też w formie dwupłytowego albumu zrealizowanego przez Sony Legacy. A może będzie to box jak w przypadku „That’s The Way It Is” zawierający kompletne koncerty z Omaha i Rapid City (być może z dodatkowym DVD). Być może…
Naprzeciw tym wszystkim oczekiwaniom wychodzą europejskie fankluby Presley’a. Klub Elvis For Everyone zrealizował aż dwie płyty DVD z materiałem z czerwca 1977 roku. Oba zapowiadają się obiecująco.
Pierwsza z nich to „Elvis In Concert. 2017 40th Anniversary Edition” zawierająca oryginalny program telewizji CBS nakręcony podczas czerwcowego tournee. Jak czytamy w zapowiedzi produktu obraz zaprezentowany na wydawnictwie pochodzi z oryginalnego nagrania („original master recording”). Dopisek na naklejce informuje, że show jest też w jakości HD.
Z podobnego źródła pochodzi także… koncert Elvisa Presley’a z 19 czerwca 1977 roku z Omahy. Na okładce DVD zatytułowanego „Omaha 40” znalazła się informacja, że nagranie pochodzi z oryginalnych taśm master a show nie został poddany żadnej edycji – jest więc kompletny i zawiera m.in wszystkie solówki muzyków, które bardzo często pomijane są na bootlegowych produktach.
Ceny obu DVD wydają się być bardzo atrakcyjne. DVD „Elvis In Concert. 2017 40th Anniversary Edition” (do którego dołączona jest 12-stronicowa broszura) kosztuje 15 Dolarów. Nieco droższa, bo 24.95 Dolarów, jest płyta DVD z zapisem koncertu w Omaha.
Niestety dotąd nie pojawiły się zwiastuny obu produktów a w Internecie coraz częściej słychać głosy, że wydawcy skorzystali już z dobrze znanych źródeł… Czy więc kiedykolwiek doczekamy się programu „Elvis In Concert” wydanego w godny sposób i w jakości godnej tak wielkiej gwiazdy jaką był Elvis Presley (bez względu na to w którym okresie swojej kariery)?

(info: Elvis For Everyone/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29