„Elvis On Tour” na liście Najlepszych Boxów Płytowych 2022 roku wg magazynu Rolling Stone

Nowy zestaw Sony wysoko oceniony przez popularny magazyn

Zbliżający się koniec roku to czas różnego rodzaju podsumowań. Jednego z nich dokonał niedawno branżowy magazyn Rolling Stone publikując na swoich stronach listę Najlepszych Boxów Płytowych 2022 roku.

Na czele zestawienia znaleźli się oczywiście Beatlesi, którzy w tym roku przypomnieli o sobie reedycją genialnego longplaya „Revolver”. Na dalszych miejscach uplasowali się m.in David Bovie, Paul McCartney z zestawem „The 7” Singles” a także grupy Guns’N’Roses i Blondie.
Co ciekawe, w rankingu nie zabrakło również Elvisa Presleya!

Twórcy listy docenili wydany na początku grudnia box króla rock’n’rolla skupiający się wokół materiałów z filmu dokumentalnego „On Tour”. „Tak wiele uwagi poświęca się historycznemu koncertowi Elvisa Presleya 'Aloha From Hawaii”, że łatwo przeoczyć co doprowadziło do tego historycznego wydarzenia„, czytamy w uzasadnieniu. „’Elvis On Tour’ koncentruje się na tournee po Ameryce z 1972 roku i zawiera cztery kompletne koncerty z tej trasy. Większość setlisty opiera się na typowych dla Presleya utworach z lat siedemdziesiątych (’See See Rider’, 'You Gave Me A Mountain’ czy 'Polk Salad Annie’ Tonny’ego Joe White’a) dlatego fajnie jest co jakiś czas usłyszeć jak Elvis zmienia sposób ich wykonywania – prawdopodobnie po to by się nie nudzić. Jednak najwięcej niespodzianek zawierają dwie płyty z próbami: słyszysz na nich jak Presley droczy się z muzykami w 'Can’t Help Falling In Love’,  improwizuje w 'El Paso’ Marty’ego Robbinsa a w końcu śpiewa przyprawiające o ciarki na plecach pieśni gospel, które tak kochał„.

Warto w tym miejscu dodać jedynie, że omawiany box ukazał się dotąd jedynie w wersji cyfrowej. Na jego fizyczną wersję, wzbogaconą o broszurę i płytę Blue-Ray, fani muszą poczekać aż do 27 stycznia 2023 roku.

(Info: Rolling Stone/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29