„Elvis Presley – Live At The International Hotel…” – RCA zapowiada specjalny produkt…

… na Record Store Day!

Tradycją jest, że z okazji przypadającego w kwietniu (w tym roku 13 kwietnia) i dzień po Czarnym Piątku święta niezależnych sklepów płytowych, tzw. Record Store Day, do sprzedaży trafiają okolicznościowe wydawnictwa. Wydawnictwa płytowe specjalnie na tą okazję kierują do sprzedaży nowe tytuły, które przyciągają rzesze kolekcjonerów i miłośników płyt winylowych.

Także i fani Elvisa Presleya nie mogą narzekać w tym temacie. Każdego roku zarówno oficjalny wydawca płyt legendarnego króla rock’n’rolla jak i inne, mniejsze wydawnictwa, kierują na rynek albumy z niezapomnianymi piosenkami artysty.
Tak będzie i w tym roku.
W zapowiedziach pojawił się właśnie dwupłytowy album „Elvis Presley – Live At The International Hotel, Las Vegas, NV August 23, 1969” będący ukłonem w stronę przypadającej w tym roku 50.rocznicy powrotu Presleya do występów na żywo. Płyty zawierać będą kompletny zapis (zapis ze stołu mikserskiego, tzw. soundboard) niepublikowanego dotąd popołudniowego (dinner show) koncertu Elvisa w hotelu International z 23 sierpnia 1969 roku. W jego trakcie piosenkarz wykonał m.in kilkanaście swoich największych hitów z lat pięćdziesiątych, w tym m.in „All Shook Up”, „Blue Suede Shoes”, „Jailhouse Rock”, „Heartbreak Hotel” i „Love Me Tender” a także kilka hitów z ostatnich sesji nagraniowych w American Sound Studio (styczeń/luty 1969) – „Suspicious Minds”, „In The Ghetto”. Obecni na widowni fani zostali także zaskoczeni brawurowym wykonaniem ballady „Memories”, które rok wcześniej wykonał w programie NBC.

Album  „Elvis Presley – Live At The International Hotel, Las Vegas, NV August 23, 1969” zostanie zrealizowany przez wydawnictwa CMG/Sony Legacy

Tracklista:
Strona A: Blue Suede Shoes/I Got A Woman /All Shook Up/Love Me Tender /Jailhouse Rock /Heartbreak Hotel/Hound Dog
Strona B: Memories /Mystery Train – Tiger Man/Monolog
Strona C: Baby What You Want Me To Do/Runaway/Are You Lonesome Tonight?/Yesterday – Hey Jude/Introductions
Strona D: In The Ghetto/Suspicious Minds/What’d I Say/Can’t Help Falling In Love

(info: Day By Day/Elvis In Concert/Mariusz Ogiegło)

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29